GRATULUJEME: Q. TIEN A I. VASILJEV DOKONČILI 3.DÍL VELKÉHO NAUČNÉHO ČESKO-VIETNAMSKÉHO SLOVNÍKU

Citace

3._dil_-_pozvankaVe čtvrtek 19. listopadu se konala v sále Národohospodářského ústavu ČAV v Praze slavnostní prezentace 3.dílu Velkého naučného česko-vietnamského slovníku, spojená s oslavou Vietnamského dne učitelů. Slavnostní akce se zúčastnili tři členové předsednictva Česko-vietnamské společnosti: Marcel Winter – předseda, PaeDr. Miloš Kusý – místopředseda a PhDr. Jiří Šíma, Dr.Sc. – člen předsednictva. Naši přátelé pan Ing. Nguyen Quyet Tien a Dr. Ivo Vasiljev dokončili již třetí díl své velké vědecké práce. Každý rok se jim podaří dokončit jeden díl jejich naučného slovníku a ještě jim zbývá vytvořit tři díly. Je nám velkou ctí, že pan Dr. Ivo Vasiljev – největší český vietnamista, je členem naší Česko-vietnamské společnosti a pan Ing. Nguyen Quyet Tien je náš dlouholetý přítel. Vážíme si jejich velké vědecké práce ku prospěchu ČR i VSR. Děkujeme jim za jejich velké dílo a přejeme jim hodně zdraví a úspěšné dokončení jejich náročného potřebného díla. Děkujeme i jejich spolupracovníkům. Bylo nám ctí, se této slavnostní akce zúčastnit.
Marcel Winter
Předseda Česko-vietnamské společnosti

Celý příspěvek

Pozvánka na Valnou hromadu Česko-vientamské společnosti

Citace

POZVÁNKA

NA 19. VALNOU HROMADU ČESKO-VIETNAMSKÉ SPOLEČNOSTI,

NA OSLAVU 18 LET AKTIVNÍ PRÁCE A POMOCI VIETNAMCŮM V ČR

18 LET PROHLUBOVÁNÍ PŘÁTELSTVÍ A SPOLUPRÁCE ČR S VSR

Vážení přátelé,

dovolte mi, abych Vás jménem předsednictva Česko-vietnamské společnosti ( ČVS ) srdečně a přátelsky pozval na 19. valnou hromadu Česko-vietnamské společnosti, která se bude konat

v sobotu 12. 12. 2015 od 11.00 hodin

tradičně, jako v minulých letech, v sále hostince „NA STARÉ SOKOLOVNĚ„ v Praze 4 – Podolí, Podolská ulice čp. 90/5, přímo u zastávky tramvaje Kublov.

www.starasokolovna.cz

Program:

zahájení

volba mandátové a návrhové komise 19. valné hromady ČVS

zpráva mandátové komise

přivítání hostů

vystoupení hostů ( velvyslanectví VSR v ČR, Svazu Vietnamců v ČR a dalších. )

zpráva o činnosti v roce 2015

přestávka – oběd

zpráva o hospodaření

zpráva revizní komise

schválení zprávy o hospodaření a zprávy revizní komise

diskuse

plán práce na rok 2016

zpráva návrhové komise na usnesení 19. valné hromady

schválení usnesení 19.valné hromady ČVS

závěr

Vážení přátelé, těším se na Vaši osobní účast, na naše přátelské setkání! Přijďte společně zahájit již devatenáctý rok aktivit Česko-vietnamské společnosti, nejstarší a největší celostátní organizace přátelství a spolupráce s Vietnamem i přátel Vietnamců v České republice!

Marcel Winter v.r. –  předseda ČVS –  www.cvs-praha.cz

DĚKUJEME PANE PREZIDENTE!

Citace

Albertov 17. 11. 2015
Prezident Miloš Zeman ve svém projevu 17. listopadu v Praze na Albertově pochválil přes půl milionu cizinců bezproblémově žijících u nás, že se dobře integrovali do naší společnosti a pracují pro naši ČR. Již 18 let aktivně pomáháme Vietnamcům zde žijícím, spolupracujeme s nimi a pomáháme jim řešit problémy. Česká republika se stala jejich druhou vlastí i domovem. I oni mají obavy o své rodiny před nebezpečím terorismu ze strany radikálních islamistů. Prezidenti USA Barack Obama i Francie Francois Hollande ve svých projevech zdůraznili, že jako prezidenti musí mít a mají na prvním místě bezpečnost svých vlastních občanů a pak teprve řešení problémů s migrační krizí. Naše eurokomisařka Věra Jourová v ČT potvrdila, že některé státy v USA po tragických událostech v Paříži odmítají uprchlíky ze Sýrie, protože chtějí hlavně zajistit bezpečnost pro své občany zamezením příchodu i tzv. spících teroristů. Děkujeme pane prezidente za vaše hodnocení cizinců žijících v ČR, ale také za váš postoj k migrační krizi, který je shodný s postoji prezidentů USA i Francie.
Marcel Winter
Předseda Česko-vietnamské společnosti
REAKCE NA PODĚKOVÁNÍ PREZIDENTOVI ČR:
Vazeny pane Predsedo ,

Pekne Vam dekujeme za dulezite zpravy, ale DULEZITEJSI je PODEKOVANI za VASE ZASLUHY behem 18 let, za VASI POMOC VIETNAMSKE KOMUNITE, aby mohla dobre integrovat do Ceske spolecnosti .

Krasny den Vam preji a stale hodne zdravi Vam preji z Hanoje.

Ing. Le Duy Ky, CSc
TISKOVÝ MLUVČÍ PREZIDENTA ČR POCHVÁLIL ČVS 
Tiskový mluvčí prezidenta ČR Jiří Ovčáček dne 18.11. v 18,37 hodin v pořadu ČT 24 Interview vysoce ohodnotil poděkování Česko-vietnamské společnosti prezidentovi ČR a veřejně potvrdil, že 17. listopadu pan prezident ČR Miloš Zeman při svém projevu na Albertově před 3000 účastníky pochválil Vietnamce žijící v ČR.
Pořad Interview ČT 24 si můžete přehrát na:
Poděkování Česko-vietnamské společnosti prezidentu ČR je zveřejněné na webu časopisu Prosperita:

PŘEDSEDA SENÁTU PČR MILAN ŠTĚCH PŘILETĚL DO VIETNAMU

Citace

  Stech_a_Sang  Předseda Senátu Milan Štěch je od neděle 15.listopadu na oficiální návštěvě Vietnamu. Jedním z hlavních cílů této cesty je podpora českého exportu do země. Vývoz českého zboží do Vietnamu roste jen pomalu, naopak import z Vietnamu strmě, od roku 1993 se zvýšil 82násobně. Prezident i předseda Národního shromáždění Vietnamu, se kterými Milan Štěch jednal, slíbili, že se zapojí do maximální možné podpory česko-vietnamských ekonomických vazeb. Součástí delegace předsedy Senátu je pětice senátorů, dále předseda Akademie věd Jiří Drahoš a třicetičlenná podnikatelská mise vedená viceprezidentem Hospodářské komory Bořivojem Minářem.
    Milan Štěch přijel do Hanoje na pozvání předsedy Národního shromáždění Nguyena Sinh Hunga. Požádal ho o prověření možnosti zrušení vízové povinnosti pro české občany cestující do Vietnamu, která by mohla být výrazným impulsem pro rozvoj potřebného exportu českých firem do Vietnamu. Sinh Hung slíbil, že se zasadí o otevření tohoto tématu.

Celý příspěvek

MY JSME FRANCIE, MY JSME PAŘÍŽ!

Citace

Marcel Winter - předseda ČVS
S hlubokým žalem vyjadřuji svoji velikou soustrast rodinám všech, které fanatičtí islámští teroristé – džihádisté ze Sýrie, zavraždili v Paříži. Jde o válečný akt proti Francii, která je členem NATO i EU a to je nutné si plně uvědomit, neboť jsme spojenci Francie v NATO. Jde o útok na Evropu i na celé lidstvo. Teroru nelze ustupovat a lhářům, co tento mezinárodní terorismus zlehčují a naivně omlouvají, nesmíme věřit. S migranty z Afriky se anonymně schovaní ve statisícovém davu vrací do EU i občané EU, kteří byli vycvičení IS v Sýrii a v Iráku. Na letištích, ve vlacích i v přístavech by je zatkli, v davech migrantů bez dokladů se mnohem lépe schovají. To mnozí zástupci různých spolků u nás, co se migrantům díky státním dotacím věnují, nechtějí vidět a nad tímto nebezpečným faktem zavírají oči. Snad se už konečně i oni probudí, protože Evropa se po krvavém 13.listopadu změnila:
My jsme Francie, my jsme Paříž!
Marcel Winter
Předseda Česko-vietnamské společnosti

PROJEKT MZV ČR ROZŠIŘTE I NA VIETNAM

Citace

logo_CVS_-_nove
Vítáme nový projekt MZV ČR, který pomůže našim podnikům ve zrychleném řízení získat potřebné pracovníky, kteří chybí na našem trhu práce. Žádáme o zjednodušení projektu vyřizování zaměstnaneckých karet podnikům pro své budoucí kmenové zaměstnance ze zahraničí, tak aby byl přímý kontakt podniků s MZV ČR, případně s konkrétní ambasádou ČR v zahraničí a o jeho rozšíření na 94 milionový Vietnam. Velký zájem našich výrobců je totiž tradičně o pracovníky z Vietnamu, protože ve VSR žije přes 206 tisíc česky nebo slovensky mluvících lidí, kteří u nás v minulosti studovali nebo pracovali. Proto není problém, aby zájemci o práci v ČR předem ve Vietnamu absolvovali základní kurs češtiny. Vietnamští vysokoškolsky vzdělaní IT specialisté patří mezi vyhledávané odborníky zájemců z celého světa. Vietnamci pracují v NASA v USA, ale například významné rakouské firmy loni vytvořili ve Vietnamu 7 svých poboček zaměstnávajících vietnamské IT programátory a před 3 lety Čína koupila za několik desítek tisíc amerických dolarů software z Vietnamu.

Celý příspěvek

PRACOVNÍ VÍZA PRO CIZINCE? OMEZENÁ DOSTUPNOST A KORUPCE, ZLOBÍ SE FIRMY – ZVEŘEJNIL WEB iDNES

Citace

Web iDNES.cz zveřejnil kritiku českých firem na fungování Visapointu na konzulárních odděleních ČR v zahraničí, jenž veřejně zazněla 1. října v pořadu České televize MÁTE SLOVO S M. JÍLKOVOU, kterého jsem se jako pozvaný sedící host zúčastnil. Reportáž na webu iDnes.cz zveřejňuje i nedostatek s fungováním Visapointu ve Vietnamu s podezřením na korupci vietnamské mafie. Naše Česko-vietnamská společnost bude situaci s Visapointem ve Vietnamu trvale sledovat v zájmu našich výrobců a exportérů, kteří mají zájem na legální zaměstnanecké karty získat ve Vietnamu své kmenové zaměstnance, například vyučené švadleny, svářeče, zámečníky i soustružníky s praxí, nebo vysokoškolsky vzdělané IT programátory a mají pro ně zajištěné ubytování. Pamatujeme na situaci s vydáváním pracovních víz v letech 2006 až 2009. Zřízení Visapointu MZV ČR bylo zdůvodněno právě tím, aby se tehdejší problémy s vydáváním pracovních víz a všechna podezření z korupce odstranily. Visapoint proto musí rychle a bezchybně fungovat v zájmu našich podniků, v zájmu ekonomiky ČR.
Marcel Winter
Předseda Česko-vietnamské společnosti
http://ekonomika.idnes.cz/vydat-se-legalne-za-praci-do-ceska-z-mongolska-ci-ukrajiny-je-dnes-temer-nemozne-19q-/ekonomika.aspx?c=A151029_2201560_ekonomika_tumo