PRACOVNÍ VÍZA PRO CIZINCE? OMEZENÁ DOSTUPNOST A KORUPCE, ZLOBÍ SE FIRMY – ZVEŘEJNIL WEB iDNES

Web iDNES.cz zveřejnil kritiku českých firem na fungování Visapointu na konzulárních odděleních ČR v zahraničí, jenž veřejně zazněla 1. října v pořadu České televize MÁTE SLOVO S M. JÍLKOVOU, kterého jsem se jako pozvaný sedící host zúčastnil. Reportáž na webu iDnes.cz zveřejňuje i nedostatek s fungováním Visapointu ve Vietnamu s podezřením na korupci vietnamské mafie. Naše Česko-vietnamská společnost bude situaci s Visapointem ve Vietnamu trvale sledovat v zájmu našich výrobců a exportérů, kteří mají zájem na legální zaměstnanecké karty získat ve Vietnamu své kmenové zaměstnance, například vyučené švadleny, svářeče, zámečníky i soustružníky s praxí, nebo vysokoškolsky vzdělané IT programátory a mají pro ně zajištěné ubytování. Pamatujeme na situaci s vydáváním pracovních víz v letech 2006 až 2009. Zřízení Visapointu MZV ČR bylo zdůvodněno právě tím, aby se tehdejší problémy s vydáváním pracovních víz a všechna podezření z korupce odstranily. Visapoint proto musí rychle a bezchybně fungovat v zájmu našich podniků, v zájmu ekonomiky ČR.
Marcel Winter
Předseda Česko-vietnamské společnosti
http://ekonomika.idnes.cz/vydat-se-legalne-za-praci-do-ceska-z-mongolska-ci-ukrajiny-je-dnes-temer-nemozne-19q-/ekonomika.aspx?c=A151029_2201560_ekonomika_tumo
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.