UPOZORNĚNÍ NA ŠPINĚNÍ, URÁŽENÍ A POMLOUVÁNÍ VŠECH VIETNAMCŮ V ČR

 
Vážení vietnamští přátelé!
 
Internetový web INFOKURÝR zveřejnil 6. 5. 2023 rozsáhlý článek s fotografiemi s názvem „Vietnamci zaplavili Prahu drogami …“ ve kterém mimo jiné uvádí „Vietnamci dnes ovládají skoro 80% celkového trhu s drogami v ČR a velmi aktivní jsou v přeshraničním exportu do Německa, Rakouska, Polska a Slovenska i Maďarska.“ V tomto článku je také uvedeno, že vietnamská drogová mafie v ČR spolupracuje s českými politiky a na fotografii je europoslanec Jan Zahradil z ODS. Těch urážek a pomluv je v článku plno. Cílem je, aby česká veřejnost začala všechny Vietnamce v ČR nenávidět a proti všem Vietnamcům v ČR co možná prodávají marihuanu začít i velmi aktivně bojovat. 
 
 
Dále si Vás dovoluji informovat, že v atriu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR je do 12. května 2023 výstava o Čechovi Štefanu Mazákovi, který emigroval z Československa do USA. Po vypuknutí konflikt ve Vietnamu bojoval jako příslušník amerických speciálních sil v jižním Vietnamu a dne 18. 4. 1968 zemřel v Bang Thuy v přestřelce s vietnamskými partyzány. Nyní byl posmrtně oceněn přímo premiérem ČR Petrem Fialou.
 
Paradoxem je, že premiér Petr Fiala byl na své oficiální návštěvě Vietnamu 21. a 22. 4. 2023 přijat ve Vietnamu se všemi poctami, tedy prezidentem i premiérem Vietnamu, ale také jej vítali i vietnamští pionýři. Ve dnech 4.- 8. 12. 2022 byla se všemi poctami ve Vietnamu přijata také i ministryně obrany ČR Jana Černochová. Obě české návštěvy jednaly ve Vietnamu i o obchodech se zbraněmi. 
 
Obě tyto skutečnosti nelze přehlížet a zejména vietnamská komunita v ČR na ně musí reagovat. Čeho je to začátek?
 
Váš Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Vážená paní předsedkyně meziparlamentní skupiny pro Vietnam,
 
moc Vám z celého srdce děkuji za Váš velmi zásadový, správný a příkladný postoj k veřejnému hanlivému označování Vietnamců „Rákosníky“ od radního Prahy 11 pana Bc Libora Vrkoče. Naše celostátní Česko-vietnamská společnost již 25 roků, zadarmo bez jakékoliv státní dotace, pomáhá Vietnamcům žijícím v České republice, chráníme je veřejně před pomluvami i urážkami a proto jsme i v tomto případě jako první podali protest a žádost, aby se radní pan Bc. Libor Vrkoč Vietnamcům omluvil.
 
O celé záležitosti informoval 19. dubna Pražský deník.
 
S přátelským pozdravem a projevem díků za Vaši iniciativu:
 
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti
www.facebook.com/MarcelWinter (5 000 přátel, převážně Vietnamců)
Mobil: 602 363 009
-------- Původní zpráva -------
Od:  <QuittovaP@psp.cz>
Komu: w.m.c@worldonline.cz
Předmět: Fw: Výzva k vyvození osobní odpovědnosti  člena Rady Prahy 11 Bc. Vrkoče
Datum: 20.04.2023 10:05

Vážení,

jsem osobně velmi zděšena jak může čelný představitel městské části Praha 11 používat  hanlivá vyjádření  o vietnamské komunitě, kterou zde máme již desítky let a nikdy nebyli předmětem problémů v naší společnosti.

Tato komunita byla vždy mezi prvními, která pomáhá všem občanům v rámci nejenom v ČR, ale i v Evropě, ať už to byl COVID 19, podpora vzdělávání, humanitární pomoc atd..

Reaguji jako předsedkyně meziparlamentní skupiny pro Vietnam a výslovně žádám, aby pan radní Bc. Vrkoč  vyvodil ze svého nevhodného chování osobní zodpovědnost.

Bc. Petra Quittová, poslankyně za STAN

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.