Tiskové prohlášení Marcela Wintera: STĚHUJI SE DO HANOJE

 

Marcel Winter – WMC:
STĚHUJI SE DO HANOJE

Chci novým proexportním projektem co nejvíce a nejlépepomoci našim firmám úspěšně vstoupit na perspektivní vietnamský trh s 90 miliony obyvatel. Protože mám v marketingu i akvizici ve Vietnamu oproti jiným přes 18 let náskok a Vietnam si mé dosavadní práce cení více než ČR, rozhodnul jsem se prodat svůj byt v ČR, odstěhovat se nejpozději v dubnu do VSR a z peněz získaných prodejem bytu financovat svůj nový proexportní projekt, který zlepší vzájemnou hospodářskou spolupráci ČR s VSR. Za dosavadních 44 návštěv Vietnamu jsem si zamiloval nejvíce hlavní město, proto chci žít, bydlet i pracovat v Hanoji, ku prospěchu našich výrobců, exportérů, obchodníků a investorů. Pochopitelně budu přímo v Hanoji koordinovat spolupráci se 6 smluvními partnery WMC ve VSR, se kterými naši klienti již dnes přímo komunikují a spolupracují, většinou česky. Po otevření marketingové, informační a poradenské kanceláře WMC v Hanoji chci ještě letos otevřít v tomto městě výstavní, nabídkové a prodejní centrum WMC s názvem „First Czech Showroom WMC“, do kterého budou posílat zájemci z ČR své výrobky do komisního prodeje, ale také například modely svých nabízených technologií, k nabídkovému a informačnímu vystavení . V dnešní době si chtějí zájemci z Asie nabízené zboží vždy prohlédnout, osahat a pokud je to možné i vyzkoušet. Pouze z prospektu se ve Vietnamu žádné obchody neuzavřou. Klienti WMC budou mít obrovskou výhodu při svých prezentacích na vietnamských veletrzích, protože jejich vystavené exponáty se pouze převezou z naší nabídkové prodejny v Hanoji na výstaviště i zpět a odpadne jim finančně velmi nákladné posílání výstavních exponátů z ČR na veletrh a po veletrhu zase domů. Navíc zájemci z veletrhu budou moci i po skončení veletrhu si kdykoliv vystavené výrobky prohlédnout a koupit si je. Je to vše velmi náročné, vyžaduje to trvalou osobní přítomnost v teritoriu, ale pouze takto se dělá nejkvalitnější akvizice i marketing v Asii. Pochopitelně i nadále budu organizovat prezentaci firem z ČR na největších veletrzích v Hanoji. Návštěvy našich podnikatelů ve Vietnamu, často jako několikahodinového doprovodu našich státníků, mohou proexportní šance pouze vhodně podpořit, nemohou však během dvou dnů najít firmě, která je prvně ve VSR, konkrétního kupce a s ním po dobu mise uzavřít závazný kontrakt. K tomu vede výhradně jen každodenní akviziční a marketingová práce přímo v daném teritoriu vykonávaná odborníky s několikaletou praxí, nikoliv teoretickými amatéry, nebo protekčními „všeználky“, případně těmi, co pouze jednou navštívili Vietnam a přesto se u nás vydávají za znalce tohoto teritoria. Teritoriální management v každé asijské zemi je jiný, odlišně specifický a to je nutné si uvědomit.

Jsem rád, že od pondělí 11.února 2013, tedy hned druhý den Nového Lunárního roku „Hada“, zahájí svoji činnost mí nástupci v ČR a spolupracovníci v novém proexportním projektu, kteří založili marketingovou firmu WinterManagement Consulting s.r.o. a tak zájemci o Vietnam je mohou, po předchozí domluvě termínu, navštívit v kanceláři v Letech, v okrese Praha-západ. Oni zde budou pracovat pro firmy z ČR, já budu jejich prodlouženou rukou ve Vietnamu. Aktuální informace najdou zájemci i nadále na www.wmc-winter.cz.

Stále bude platit, že nové trhy = nový odbyt = více práce doma = nižší nezaměstnanost a to by si všichni měli uvědomit. Věřím, že našim podnikatelům se bude líbit ve Vietnamu tak, jako se tam líbilo našemu nově zvolenému panu prezidentovi ČR Miloši Zemanovi, když jej před několika lety jako tehdejší premiér se svojí ženou Ivankou navštívil a později se mi s tím, při oslavě státního svátku VSR v Praze, velmi srdečně svěřil.

V Hatích: 4.2.2013

Marcel Winter
WMC
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti
Nositel 3 vietnamských státních vyznamenání a 16 zlatých medailí z veletrhů v Hanoji

267 27 Skuhrov-Hatě, Hatě č.p. 52
Mobil: 602 363 009

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.