PŘEDSEDA ČVS PŘEDNESL POZDRAVNÝ PROJEV NA USTAVUJÍCÍM 1. SJEZDU KONFEDERACE SVAZŮ VIETNAMCŮ V EVROPSKÉ UNII

14604844_564792400376297_3231129028486161776_n-e
 V sobotu 29. října se konal v Kongresovém sále v Praze ustavující 1. SJEZD KONFEDERACE SVAZŮ VIETNAMCŮ V EU, na který byl pozván předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter. Této významné akce se zúčastnilo mnoho významných hostů, například paní Truong Thi Ngoc Anh – místopředsedkyně Národní fronty Vietnamu, pan Dang Tran Phong – místopředseda komitétu pro Vietnamce v zahraničí MZV Vietnamu, velvyslanec Vietnamu v ČR pan Truong Manh Son a velvyslanci Vietnamu z dalších 7 zemí EU.

Velvyslankyně Vietnamu na Slovensku paní Ho Dac Minh Nguyet předala organizátorům ustanovujícího sjezdu pozdravný dopis premiéra Slovenské republiky Roberta Fica. Akce se zúčastnil také europoslanec ČR pan Jan Zahradil. V Evropské unii žije a pracuje přes 700 tisíc Vietnamců, z toho nejvíce 300 tisíc v Německu. U nás žije 65 tisíc Vietnamců, z toho jich 5098 pracuje jako zaměstnanci v českých podnicích a firmy jsou s nimi velmi spokojené. Předseda ČVS Marcel Winter ve svém projevu jménem ČVS pozdravil všechny přítomné a popřál zvolenému předsednictvu Konfederace Svazů Vietnamců v EU mnoho úspěchů i brzké splnění dvou cílů. Ten první je, aby v každé zemi EU byly aktivní společnosti přátel Vietnamu a Vietnamců z řad majoritní většiny, tak jako je tomu již 19 roků v České republice, díky aktivitám naší celostátní Česko-vietnamské společnosti, které budou se Svazem Vietnamců v dané zemi spolupracovat a všem Vietnamcům pomáhat, chránit je a nebát se za ně bojovat, či jít s nimi veřejně v případě potřeby demonstrovat. Druhým cílem je, aby nově vzniklá Konfederace Svazů Vietnamců v EU se stala svojí novou koordinovanou prací a pomocí Vietnamcům cílem a mateřskou členskou organizací většiny ze 700 tisíc Vietnamců žijících, pracujících a studujících v Evropské unii, nikoliv jen svých dosavadních členů. Na závěr Marcel Winter uvedl, že Konfederace Svazů Vietnamců v EU se musí stát pro všechny Vietnamce v EU jejich oporou. Projev předsedy ČVS byl ohodnocen velkým potleskem a stisknutím ruky mu za něj poděkovali velvyslanec Vietnamu v ČR pan Truong Manh Son, místopředsedkyně Národní fronty Vietnamu paní Truong Thi Ngoc Anh a zvolený předseda Konfederace Svazů Vietnamců v EU pro období 2016-2020 pan Hoang Dinh Thang, který je zároveň předsedou Svazu Vietnamců v ČR. Svaz Vietnamců v ČR je od svého vzniku hlavním partnerem naší Česko-vietnamské společnosti. Vietnamci v EU se sjednotili a za to jim patří naše velké upřímné poděkování.
PaeDr. Miloš Kusý
Míistopředseda ČVS
Vazený pane Předsedo , 

Pěkně Vam dekujeme za Vase zpravy.
Vietnamska komunita v ČR je tak silna jeko dneska DIKY NEUNAVENE VASI POMOCI I STATECNEMU VASEMU MNOHALETEMU BOJI za pomoc a podporu Vietnamcu v ČR.

Krasny den Vam preji a srdecne Vas zdravim 

-- 
Thanks you and best regards.
Xin cám ơn và kính chào.
--------------------------------
Ing. Le Duy Ky,CSc
Praha
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.