PODPORU VYJADŘUJÍ I DLOUHOLETÍ ČLENOVÉ ČVS

Pane předsedo,

 článek v Haló novinách jsem přečetla a ohodnotila č. 7 – nejlepší hodnocení. Řekl jste to naplno, jak se věci mají, to je velice potřebné, myslím si, že o takových věcech by se mělo více psát a mluvit ve všech médiích, protože řada našich občanů to neví nebo nechce vědět, nebo má zkreslené představy, že všichni Vietnamci u nás jsou jen lotři a podvodníci.

Správně jste poukázal na to, že narkomafie je jen velmi malá část populace Vietnamců u nás (tak jako se tato kriminální část najde v každé jiné populaci na světě) a že drtivá většina Vietnamců u nás  jsou slušní a skromní a cílevědomí lidé a přejí si s námi žít v souladu se zákony a začlenit se do naší společnosti.

Rovněž upozornění na vážnost situace a možné zneužití této situace různými nacionalistickými a jinými skupinami je více než potřebné, neboť v posledních letech je všeobecně vnímáno narůstání společenského a sociálního napětí v ČR.

 Myslím si, že je potřeba důrazně upozorňovat státní orgány i další kompetentní orgány na tuto situaci a požadovat od nich urychlené odpovídající konání v tomto směru. A to i vzhledem na bezpečnost osob, které se s tímto nárůstem kriminality nehodlají smířit a snaží se proti tomu vystupovat.

Pane předsedo,

přeji Vám v novém roce hlavně hodně zdraví a sil do Vaší činnosti jak v ČVS, tak v osobním životě.

S pozdravem – Zuzana Toniková

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.