NOVÁ ORGANIZACE SPOLEČNOSTI VIETNAMSKO-ČESKÉHO A SLOVENSKÉHO PŘÁTELSTVÍ VE VIETNAMU

V provincii Vinh Phúc, která se nachází 50 km od Hanoje, se v sobotu 2.listopadu konal ustavující sjezd nové organizace Vietnamsko-českého a slovenského přátelství, na který byl pozván čestný předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter, který ve svém projevu blahopřál nové organizaci a jejímu zvolenému předsednictvu, jenž se volilo na dobu pěti let. Když doslova řekl “ V době ekonomické krize často ubývá přátel, ale vy všichni jste důkazem, že naopak přátelství Vietnamců s Čechy i se Slováky se rozšiřuje a tedy sílí, děkuji vám za to!“, tak celý sál jej odměnil velkým potleskem.

VINH PHUC - 2.11.2013

O přestávce ustavujícího sjezdu, kterého se jako hosté zúčastnili budoucí velvyslanec VSR v ČR Truong Manh Son, zástupci vedení provincie Vinh Phúc i VUFO – Vietnamské unie sdružující všechny organizace přátelství ve Vietnamu, musel Marcel Winter vyhovět přání většiny účastníků a vyfotografovat se s nimi. Jak mi sdělil, tak nejnáročnější byl po skončení ustavujícího sjezdu slavnostní oběd, protože si musel opět s mnoha účastníky připít vietnamskou vodkou na zdraví. Tak na zdraví přátelé ve Vinh Phúc i na naši budoucí spolupráci!

 

PaeDr. Miloš Kusý

Předseda ČVS

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.