Konference STOP DROGÁM v Plzni

Dne 4. 11. 2013 v Kulturním domě Peklo v Plzni uspořádala Vietnamsko-česká protidrogová liga  ve spolupráci s velvyslanectvím Vietnamské socialistické republiky v ČR, Ministerstvem vnitra, Policií ČR, Svazem Vietnamců v ČR, Asociací Čechů vietnamského původu, Česko-vietnamskou společností a dále  s magistrátem města Plzně a Plzeňským krajem v rámci protidrogové kampaně další Konferenci STOP DROGÁM.


2013 10 F 678

Konference se za přítomnosti vietnamské veřejnosti zúčastnili: rada Velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky v ČR pan Hoang Thuy Duong, předseda Svazu Vietnamců ČR v Plzeňském kraji pan Nguyen Sinh, místopředseda Svaz Vietnamců v ČR Tran Viet Hung, ředitel Národní protidrogové centrály Policie ČR vrchní rada plk. Mgr. Jakub Frydrych, vedoucí odboru obecné kriminality krajského ředitelství policie Plzeňského kraje plk. ing. Radovan Macák, protidrogová koordinátorka z odboru bezpečnosti a prevence kriminality města Plzeň paní Mgr. Andrea Gregorová, koordinátorka národnostní menšiny z odboru sociálních věcí Plzeňského kraje paní Mgr. Soňa  Hanzlíková Dis., ředitel odboru speciálního vzdělávání Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy PaedDr. Jiří Pilař, ředitel Vietnamsko-české protidrogové ligy pan Karel Šebek, předseda Česko-vietnamské společnosti PaedDr. Miloš Kusý a celá řada dalších významných hostů.

2013 10 F 667

V rámci konference byly účastníkům představeny propagační materiály, letáky a také byl promítnut preventivní videospot „Vyber správnou cestu“ ukazující jedinou správnou cestu, kterou je život bez drog a drogové kriminality. Dále byl představena metodická příručka „Stop drogám“ v česko-vietnamské verzi, která osvětluje základní trestně-právní, zdravotní a sociální důsledky drogové kriminality. Účastníci tak získali ucelený přehled o tom, jaký rozměr má současná drogová kriminalita v České republice a jaký je podíl vietnamské menšiny. Na konferenci byly zveřejněny anonymní nahlašovací údaje, kam mohou účastníci hlásit svoje podezření na výrobu, distribuci a prodej drog uvnitř vietnamské komunity.

2013 10 F 654

Vrchní rada  Národní protidrogové centrály plk.Mgr. Jakub Frydrych informoval přítomné o aktivitě nahlašování, která se zvyšuje a v současnosti jde už o desítky informací. 7 případů !!! pak již skončilo zadržením pachatelů a jejich předání k trestnímu stíhání. Toto je již první hmatatelný úspěch kampaně, kterou realizuje Vietnamsko-česká protidrogová liga.

Účastníci pak velkým potleskem ocenili kulturní vystoupení vietnamských souborů tanečníků a zpěváků. Mladí Vietnamci tak ukázali, že aktivní kulturní a sportovní činnost je tou nejlepší drogou.

V Praze dne 5.11.2013

PaedDr. Miloš Kusý

předseda Česko-vietnamské společnosti

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.