23. VALNÁ HROMADA ČESKO-VIETNAMSKÉ SPOLEČNOSTI

V sobotu 14. prosince se v Praze konala 23. valná hromada Česko-vietnamské společnosti (ČVS), která zhodnotila dosavadní 22 letou aktivní práci pro integraci Vietnamců v ČR i ke zlepšení přátelství a hospodářské spolupráce České republiky s Vietnamem. ČVS vyzvala prostřednictvím čestného předsedy a tiskového mluvčího Marcela Wintera spolky a organizace Vietnamců v ČR, aby využily možnost dotací Ministerstva vnitra ČR k realizaci kurzů češtiny pro Vietnamce žijící u nás, kteří neumí česky. Dále vyzvala Vietnamce v ČR ke zlepšení trvalé spolupráce s celostátními sdělovacími prostředky (tisk, rozhlasy i televize), aby se zlepšila objektivní informovanost české veřejnosti o charitativních, sportovních i společenských akcích vietnamské komunity v České republice.

Pozdravný projev a poděkování za aktivity ČVS přednesla zástupkyně velvyslance Vietnamu v Praze paní Tran Thanh Huong. ČVS poděkoval za aktivity a za mnohaletou spolupráci zástupce Svazu Vietnamců v ČR pan Ing. Ha Nguyen Trung, Ph.D.
23. valná hromada ČVS byla letos volební a jednohlasně zvolila opět dosavadní předsednictvo ČVS i pro období 2020-2022. I nadále je předsedou ČVS PaedDr. Miloš Kusý, výkonným místopředsedou Ing. Jaroslav Vítek, MBA a místopředsedou Jiří Hruška. Dále v předsednictvu ČVS jsou Doc. Ing. Jaroslav Macháček, CSc., PhDr. Jiří Šíma, Dr.Sc., JUDr. Jan Choděra, RNDr. Anna Zehnálková, Ing. Dinh Van Hoi a doživotně jmenovaný čestný předseda ČVS Marcel Winter, který je stále tiskovým mluvčím Česko-vietnamské společnosti. Vedoucí revizní komise ČVS je opět Mgr. Lenka Patrasová.
Patrik Kusý
člen revizní komise Česko-vietnamské společnosti
   
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.