Žádost Česko-vietnamské společnosti vládě České republiky

Vážený pane premiére, vážení členové vlády České republiky!

Dovolujeme si vás požádat o věnování přebytečných vakcín proti koronaviru 97,75 milionovému Vietnamu, kde v posledních dnech zesílila pandemie onemocnění Covid-19, zejména v Hanoji, ale hodně také v Hočiminově Městě. Vietnam naší republice při vzniku pandemie věnoval darem osobní ochranné pomůcky. Například již dne 12. května 2020 věnovalo Národní shromáždění Vietnamu 20 tisíc ochranných roušek poslancům našeho Parlamentu.
Vietnamci žijící u nás šili a zdarma rozdávali v celé ČR občanům roušky, ale také mezi sebou vybrali své soukromé úspory a celkově přes 3,5 milionů korun věnovali nemocnicím, například pro nákup plicních ventilátorů, ale také rozdali zdravotníkům, hasičům, policistům i městským a obecním úřadům kromě peněžních darů i roušky, dezinfekci, potraviny a členům IZS v celé naší vlasti poskytovali občerstvení. 
Nyní potřebuje Vietnam naši pomoc. Z celého srdce vás žádáme pomozte a darujte Vietnamu vakcíny, které máme přebytečné. Vietnamci si naši pomoc zaslouží. Děkujeme vám.
V Praze: 25. 7. 2021
Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.