VYHRÁLI JSME VŠICHNI – ZAČALA SPOLUPRÁCE! MINISTR BABIŠ SE ZACHOVAL SPRÁVNĚ A S VIZÍ

     Tak jako jsem já dostával po odeslaném protestu telefonické i mailové vynadání od lidí, kteří neznali všechny aspekty problému a proto jsem každému v odpovědi vše vysvětloval, tak nyní ministr Andrej Babiš od některých příznivců slyší kritiku za to, že se těm Vietnamcům, kteří řádně platí daně, omluvil.
     Ano, udělal něco u nás historicky neslýchaného, stal se prvním ministrem české vlády, který se za pochybení, vzniklé přeřeknutím v Parlamentu, veřejně omluvil a dokonce zde žijícím Vietnamcům. Neschoval se za tiskovým mluvčím, ale zachoval se jako správný chlap s vizí. Na tento aspekt demokracie totiž nejsme zvyklí, protože u nás se chyby politiků zamlčují, nebo zamlžují. Nikdo díky našemu společnému jednání neprohrál, protože jsme našli společnou řeč v odstranění problémů s řádným vybíráním daní i se zavedením elektronických pokladen u Vietnamců v ČR.

Ministr financí ČR Ing. Andrej Babiš a předseda ČVS Marcel Winter - 20. 3. 2015    Tak jako mezi Čechy, tak i mezi Vietnamci jsou podnikatelé, kteří neplatí řádně daně. Protože tito Vietnamci poškozují dobrou pověst většiny vietnamských podnikatelů, kteří daně řádně platí a navíc porušováním našich zákonů i svým nevhodným chováním při podnikání poškozují dobré jméno Vietnamců u veřejnosti a dělají ostudu Vietnamu, zahájíme pro vietnamskou komunitu informační osvětovou kampaň, tak jak jsme to udělali v boji proti vietnamské narkomafii v ČR, ve kterém jsme v posledních dvou letech dosáhli pozitivních výsledků. Hlavní potřebou je zvýšit informovanost vietnamských obchodníků o připravovaných opatřeních elektronické evidence tržeb, vymýtit různé fámy, například o vysokých cenách elektronických pokladem a informovat je i o možnostech měsíčního pronájmu za cca 200,- Kč. Ministr Andrej Babiš neprohrál, vyhráli jsme všichni, neboť začala spolupráce ku prospěchu ČR i všech slušných a zákony dodržujících Vietnamců u nás.
Marcel Winter
Předseda Česko-vietnamské společnosti
 Lidové noviny
Poděkování:
Děkuji Vám za podporu Vietnamcům v ČR
 Nguyen Kim He (Mr.)
Babiš versus Winter v Thé gioi tré
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.