VIETNAMŠTÍ PŘÁTELÉ, NYNÍ UŽ ZÁLEŽÍ JEN NA VÁS!

Vážení vietnamští přátelé!
   Je nutné si uvědomit vzniklý celospolečenský problém a nehrát si se závažnou kriminální činností 2 Vietnamců ze Svatého Kříže v Chebu na schovávanou, když ji zná veřejnost v celé České republice. Důvěra a přesvědčení českých lidí o chudých Vietnamcích co musí hodně pracovat, aby zde mohli žít, jsou touto závažnou daňovou trestnou činností u veřejnosti značně poškozeny, dokonce u některých lidí vzniká závist a já mám strach, aby z té závisti u některých lidí, nebo dokonce u xenofobních skupin, nevznikla proti vietnamské komunitě nenávist. NIKDO SI NEPŘEJE ZAVŘÍT TRŽNICE!!! ANI JEDNU! TO JE ABSOLUTNÍ NESMYSL i když někteří Vietnamci na Facebooku to sami požadují!

   Já si pouze přeji rychle najít společné řešení, které preventivně ztíží prodej drog, padělků, pašovaného zboží, hulvátského chování k zákazníkům i nevydávání účtenek na zakoupené zboží ve všech tržnicích i ve vietnamských obchodech. Řešení, které pomůže velké většině Vietnamců co dodržují zákony, předpisy i řádně platí daně a hlavně ochrání je od několika set kriminálníků existuje, jen se na něm musíme všichni rychle dohodnout, trvat na jeho plnění a pak to oficiálně sdělit veřejnosti, abychom ji uklidnili a opět Vietnamci v ČR získali důvěru u lidí, kterou nyní u mnoha občanů ČR ztratili. Nějaké místní „dýchánky“ nebo „žranice“ tento celostátní celospolečenský problém neodstraní. Musíte však vy sami chtít vzniklou situaci vyřešit a napravit, ale především provozovatelé všech tržnic i všichni vietnamští obchodníci v ČR. Jak jsem ve své výzvě uvedl, zejména v zájmu všech vietnamských dětí vyrůstajících v ČR. Já jsem vám všem vážení vietnamští přátelé dal strategický impuls a rychle nabídnul svoji pomoc. Nyní už vše záleží jen a jen na Vás.

V Praze: 9. dubna 2015
Marcel Winter
Předseda Česko-vietnamské společnosti

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.