VIETNAM OSVOBODIL KAMBODŽU OD GENOCIDY

Ti extrémisté, kteří protestují proti dnu 7. 1., vážně urazili více než 3 miliony zemřelých  Khmerů.
Dne 5. 1. 2017 pan Chumkosal, poradce premiéra Hun Sen, vyjádřil svůj názor k výroku extremistů, kteří  kritizovali Den 7.1. a odsoudil jejich lži. Uvedl, že ti, kteří považují den 7. 1. jako  Den vietnamské agrese,  vážně a hrubě urazili více než 3 milióny  Khmerů, kteří  byli zavražděni  Rudými  Khmery v období od 1975-1979 a zneuctili životy těch, kteří byli osvobozeni Vietnamci od hrůzného a nelidského režimu Pol Pota. Kambodžský lid považuje den 7.1. jako Den svého znovuzrozeni,  které přinesly  Osvobozenecká Fronta solidarity Kambodžy, za pomoci vietnamské dobrovolnické armády. Otázka zní, jestli ti, kteří vystupovali proti dnu 7. 1., by mohli odpovědět na otázku, kdyby nebylo vojenské pomoci  Vietnamu, kdyby nebyl den 7. 1., kolik miliónů Khmerů by bylo ještě navíc zavražděných Rudými Khmery? Celý svět k vyvražďování obyvatel Kambodže Rudými Khméry mlčel, jen Vietnam pomohl.
Co by dělali ti, co špiní den 7.1., v této situaci, kdyby nebyla využita pomoc vietnamské armády? A naopak, co by dělali pomlouvači 7.1., aby osvobodili a zachránili životy Khmerů od genocidního režimu Pol Pota?
Ti, kteří vystupují proti dnu 7. 1., musí tyto otázky zodpovědět. Mlčí, nemají odpověď a jen špiní Vietnam. Špiní památku hrdinných Vietnamců, kteří za osvobození Kambodže od polpotovské genocidy položili své životy a to nesmíme dopustit.
Je nám opravdu líto těch Khmerů, kteří jsou ovlivněni ideologickým míněním extremistů, kteří jsou ochotni zavřít oči, zradit pravdu, obrátili se zády k historii, ale také falešně obvinili Vietnam a podněcovali nenávist proti Vietnamu.
Mnoho Kambodžanů, kteří  díky dnu 7. 1. 1979 přežili a ještě žijí, mohou tuto historii dosvědčit. Zkuste se jich zeptat,  za co se tehdy vlastně modlili a v co doufali i co si přáli? Už je čas, aby odpůrci dnu 7. 1. přiznali pravdivou historii své země a měli by se omluvit obětem genocidního  režimu Rudých Khmerů.Ti, kteří bojují proti dnu 7. 1. a pomlouvají tehdejší hrdinné osvobozující akce vietnamské armády, určitě nebyli schopni osvobodit a zachránit životy Khmerů od genocidního režimu Rudých Khmerů vedených Pol Potem. Nebýt Vietnamu, tak by kambodžský národ nebyl zachráněn. Historickou pravdu nelze nahradit lží!

NIKDO NESMÍ PŘEDĚLÁVAT HISTORII A ZAMLČOVAT OBROVSKOU ZÁSLUHU I HRDINSTVÍ A LIDSKÉ OBĚTI VIETNAMU PŘI OSVOBOZENÍ KAMBODŽE OD HRŮZNÉ POLPOTOVSKÉ GENOCIDY.

Marcel Winter

Předseda Česko-vietnamské společnosti


 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.