VELVYSLANEC VIETNAMU POŽÁDAL POSLANCE K PODPOŘE DOHODY EVFTA

Velvyslanec Vietnamu pan Ho Minh Tuan požádal poslance Parlamentu ČR , aby podpořili dohodu EVFTA a vyzvali prostřednictvím svých europoslanců evropské orgány k brzké ratifikaci dohody EVFTA o volném obchodu EU s Vietnamem, která by přinesla praktické výhody všem stranám. Při jednání s poslanci Parlamentu ČR vietnamský velvyslanec Ho Minh Tuan řekl, že podpora poslanců pomůže zvýšit přátelství mezi oběma zeměmi v mnoha oblastech, včetně ekonomiky, obchodu, cestovního ruchu, investic, pracovníků i odborné školské přípravy.

První místopředseda Poslanecké sněmovny parlamentu ČR JUDr. Vojtěch Filip potvrdil podporu pro lepší i silnější bilaterární spolupráci a dodal, že čeští zákonodárci vyjádřili svoji podporu k dohodě EVFTA. Obě strany také diskutovaly o konkrétních opatřeních na podporu bilaterární spolupráce, včetně jednání o vysílání vietnamských pracovníků do ČR a výměny studentů mezi lékařskými školami. Přítomní poslanci vyjádřili své rozhodnutí pomoci odstranit překážky v bilaterární spolupráci.
Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti
 
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.