SPOLEČNĚ PRO ZDRAVÍ

V pondělí 15. prosince se uskutečnilo v restauraci Hoang Thanh ve VOC Sapa v Praze 4 – Libuši přátelské setkání zástupců Česko-vietnamské společnosti, Velvyslanectví VSR v Praze, Svazu Vietnamců v ČR, společnosti Viet Media s.r.o. a Pojišťovny VZP a.s. Praha, kterého se zúčastnili předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter, Nguyen Kim He – první tajemník velvyslanectví VSR v ČR, Hoang Dinh Thang – předseda Svazu Vietnamců v ČR, Tran Quang Hung – generální ředitel Viet Media s.r.o., Ing. Halina Trsková – ředitelka odboru obchodu a marketingu Pojišťovny VZP a.s. se dvěma spolupracovníky, ale i někteří prodejci zdravotního pojištění, například Nguyen Ngoc Thiem, Binh Smržová a další Vzájemně se informovali o současných problémech s mnoha různými zdravotními pojištěními, které se velmi levně nabízejí Vietnamcům v ČR a přitom se vietnamské komunitě mnohdy úmyslně zatajuje, že tato nekvalitní zdravotní pojištění nemají prakticky žádná plnění. Při úrazech, pobytu v nemocnici, operacích, ale také při porodech, potom musí podvedení Vietnamci s takto nedostatečným zdravotním pojištěním hotově platit všechny lékařské a operační úkony i pobyt v nemocnici v desetitisících a ve statisících Kč, což může být pro mnohé rodiny doslova likvidační situace, neboť například při léčení rakoviny jsou náklady 1,5 až 2,5 milionu Kč.

Předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter připomenul řešení problému s úhradou léčení těžce nemocného malého vietnamského novorozence Do Anh Tai z Varnsdorfu, když jeho rodiče neměli požadovaných 200 tisíc Kč za jeden měsíc jeho léčení a pobytu v nemocnici v Mostě a při neuhrazení hrozilo okamžité ukončení jeho pobytu v mostecké nemocnici. Jen díky veřejné sbírce Česko-vietnamské společnosti, při které se vybralo přes 630 tisíc Kč mohl být malý Do Anh Tai dále léčený i převezen do nemocnice v Praze a rodiče získali potřebné peníze na úhradu jeho léčení. “ Takové ohrožení života vietnamského dítěte, ani žádného Vietnamce, z finančních důvodů se již nikdy nesmí opakovat!“ zdůraznil Marcel Winter a dodal “ Všichni Vietnamci se vždy musí dozvědět pravdu jaké náklady na léčení jednotlivé zdravotní pojištění hradí a ČVS nedopustí, aby při uzavírání zdravotního pojištění Vietnamci úmyslně podváděli Vietnamce tím, že jim předem neoznámí pravdu o nabízeném levném zdravotním pojištění, které je ve skutečnosti jen velmi drahý kus papíru, ale vůbec neslouží pro ochranu života a zdraví při pobytu v ČR, protože nehradí operace ani léčení po dopravních nehodách, nebo při vážných onemocněních. Velmi levná zdravotní pojištění nemají totiž vůbec žádné krytí a Vietnamcům zatím slouží pouze jako potřebný papír pro cizineckou policii. Jejich zdraví je však v tomto případě vážně ohroženo. „

 První tajemník velvyslanectví VSR Nguyen Kim He poděkoval za iniciativu Česko-vietnamské společnosti a jejího kolektivního člena Pojišťovny VZP a.s. v osvětovém projektu ochrany zdraví Vietnamců v celé ČR a přislíbil aktivní spolupráci. Předseda Svazu Vietnamců v ČR Hoang Dinh Thang také poděkoval Česko-vietnamské společnosti za pomoc Vietnamcům v oblasti, která je v životě nejdůležitější, v ochraně vlastního zdraví a zejména i zdraví vietnamských dětí. Ubezpečil všechny přítomné o podpoře tohoto velmi důležitého osvětového zdravotního projektu pro všechny Vietnamce v ČR a slíbil aktivní spolupráci. Generální ředitel Viet Media s.r.o. Tran Quang Hung podpořil tento zdravotní projekt a nabídnul prostor v tisku i na webu mediální společnosti Viet Media, což všichni přítomní velmi ocenili. Ředitelka odboru obchodu a marketingu Pojišťovny VZP a.s. Ing. Halina Trsková seznámila přítomné s komplexní nabídkou zdravotního pojištění pro Vietnamce a zdůraznila, že pouze Pojišťovna VZP a.s., která je mnoho let kolektivní člen Česko-vietnamské společnosti, má v ČR největší počet nasmlouvaných nemocnic, speciálních zdravotnických zařízení i odborných lékařů a také největší servis. Pro ty nejnáročnější nabízí i komplexní zdravotní pojištění „Exclusive“, které zajistí takto pojištěnému Vietnamci naprosto stejné podmínky a všechny výhody, jako má český občan. Zdraví je přece to nejcennější, co člověk má. Seznámila také přítomné s možností vrácení uhrazeného pojištění, pokud vietnamský občan musí pobyt v ČR ukončit za předpokladu, že minimálně 3 měsíce řádně užíval zdravotní pojištění. Nabídla také všem přítomným osobní spolupráci při řešení jakýchkoliv problémů se zdravotním pojištěním i při vyřizování konkrétních dotazů, připomínek a upozornění.

 V přátelské besedě svěřili své praktické zkušenosti i položili aktuální dotazy Tran Quang Hung, Nguyen Ngoc Thiem i členka Česko-vietnamské společnosti Binh Smržová. Zástupci Pojišťovny VZP a.s. je ochotně zodpověděli. Všichni přítomní se dohodli na další několikaleté vzájemné spolupráci a tak setkání ukončil předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter slovy: “ Podstatné je, že se nám všem dnes podařilo setkat, osobně se poznat, vyměnit si na sebe kontakty a hlavně najít společnou řeč pro ochranu zdraví a životů všech Vietnamců, kteří žijí v České republice.

Děkuji Vám pane Předsedo Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter, to byl krásný večer a jednání. Měl jsem krátkou rozmluvu a jednání s pí Ing. Halina Trsková. Budeme mít další postup, aby byly lepší služby pro klienty PVZP.
S úctou
Nguyen Ngoc Thiem

VP Bảo hiểm y tế
Zdravotní pojištění
Nguyễn Ngọc Thiệm
TTTM Sapa – Praha 4
Libušská 319, 142 00 – CZE

http://klikni5.tiscali.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.