SLOVÁCI CHTĚJÍ BUDVAR VYRÁBĚT VE VIETNAMU

Vietnamská tisková agentura VN Expres zveřejnila 30.listopadu zprávu, že slovenská investiční společnost BTG Holding s.r.o., která podniká v Turecku, Kolumbii i v ČR, postaví ve Vietnamu za 86 milionů EUR pivovar, který bude produkovat české pivo Budweiser – Budvar. Pivovar „Czech Beer Brewery“ s roční kapacitou 1,9 milionů hl

spodně kvašeného ležáku, bude součástí industriální zóny v Lac Thinh, nedaleko Hanoje a zařadí se mezi největší pivovary ve Vietnamu, kde je pivo nejoblíbenějším nápojem. Firma BTG Holding s.r.o. obdržela jako první společnost ze střední Evropy certifikát na výstavbu průmyslového parku o rozloze 220 hektarů v Lac Thinh v provincii Hoa Binh, ve Vietnamu. Zde byl již slavnostně položen základní kámen pro výstavbu pivovaru, s termínem dokončení v listopadu 2015. Celková investice slovenské společnosti BTG Holding s.r.o. z Bratislavy na vybudování průmyslové zóny dosáhne 200 milionů EUR. Je vidět, že exportní politika Slovenska ve VSR, včetně oficiálního pavilonu Slovenské republiky na dubnovém obchodním veletrhu VIETNAM EXPO v Hanoji, přináší první hmatatelné úspěchy. Našim investorům a firmám opět ujel ve Vietnamu vlak. Je to nedostatkem objektivních marketingových informací o příležitostech na 90 milionovém vietnamském trhu, nebo tím, že dubnový největší vietnamský mezinárodní obchodní veletrh VIETNAM EXPO v Hanoji, který letos navštívili obchodníci ze 40 zemí a na kterém byla oficiální účast Slovenské republiky, nebyl opět ani v příštím roce ( i přes mé každoroční žádosti ) zařazen do oficiálních účastí ČR na zahraničních veletrzích? 

Marcel Winter – Hanoj

Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.