PROFESOR JAN PIRK VEŘEJNĚ POCHVÁLIL INTEGRACI VIETNAMCŮ V ČR

FHO240622_pirk_12Významný kardiochirurg profesor Jan Pirk veřejně pochválil a celospolečensky ocenil v rozhovoru pro Parlamentní listy integraci Vietnamců v ČR. Letos již integraci 67 tisícové vietnamské komunity žijící u nás veřejně pochválili prezident Miloš Zeman (u nás i na akci v únoru v Bratislavě) a premiér Bohuslav Sobotka (u nás i Bruselu). S názorem profesora Jana Pirka na současnou migraci a integraci cizinců v EU plně souhlasím. 67 tisícová vietnamská komunita se výborně integrovala do naší společnosti, vietnamské děti mají studijní průměr na českých základních školách 1,3 a na středních školách 1,7. Přes 700 Vietnamců úspěšně studuje na vysokých školách, někteří získali i české občanství a dokončili u nás úspěšně studium na Policejní akademii i na Univerzitě obrany. Vietnamci jsou velmi pracovití a nestojí na úřadech práce se žádostmi o podporu. Provozují zde cestovní kanceláře, hotely, restaurace, bistra, firmy na IT technologie, módní salóny, ale i mnoho potravinových Večerek po celé ČR i na malých vesnicích, ku prospěchu a spokojenosti veřejnosti.

A to se ve Francii, Belgii, Německu a v Holandsku již u druhé generace muslimů nepodařilo.

ČR je proto příkladem celé EU v  integraci cizinců a EU, ani paní kancléřka Merkelová, nemá právo ČR ohledně migrace kritizovat, ani nám něco nařizovat, spíše by se měla od nás učit.

Marcel Winter
Předseda Česko-vietnamské společnosti
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Migranti-vedi-ze-v-Evrope-dostanou-astronomicke-castky-a-zeny
http://www.halonoviny.cz/articles/view/42977611
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.