PŘEDSEDU ČVS PŘIJAL NÁRODNÍ PROTIDROGOVÝ KOORDINÁTOR A MÍSTOPŘEDSEDA RVKPP

    V souvislosti s 13 návrhy a doporučeními Česko-vietnamské společnosti pro posílení boje proti vietnamské narkomafii v ČR, předanými 19. února vládě ČR a všem zainteresovaným ministerstvům, přijal předsedu Česko-vietnamské společnosti Marcela Wintera v úterý 3. června v sekretariátu Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky Mgr. Jindřich Vobořil z Úřadu vlády ČR,  který je národní protidrogový koordinátor a místopředseda Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky.

    Marcel Winter jej informoval o aktivitách Česko-vietnamské společnosti v této oblasti, ale také o smyslu i cílech 13 konkrétních návrhů a opatření Česko-vietnamské společnosti zaměřených k radikálnímu zeslabení velmi vysokého podílu výroby a prodeje pervitinu i marihuany vietnamskou narkomafií u nás. Předseda Česko-vietnamské společnosti předal národnímu protidrogovému koordinátorovi výtisk časopisu Tuan tin moi z 22. dubna vydávaném Vietnamci v ČR, ve kterém je ve vietnamštině zveřejněno všech 13 návrhů a doporučení Česko-vietnamské společnosti vládě ČR k zesílení boje proti vietnamské narkomafii v ČR. Informoval také Mgr. Jindřicha Vobořila, že březnový otevřený dopis předsedy Česko-vietnamské společnosti všem Vietnamcům v ČR, který vyzývá k pokračování i zesílení boje proti výrobě a prodeji drog ve vietnamské komunitě, si na serveru Vietinfo.eu již přečetlo přes 21 tisíc Vietnamců. Závěrem jednání Marcel Winter nabídnul Mgr. Jindřichu Vobořilovi pomoc i vzájemnou aktivní spolupráci. Národní protidrogový koordinátor Úřadu vlády ČR Mgr. Jindřich Vobořil nabídku spolupráce s Česko-vietnamskou společností uvítal a přislíbil další vzájemné setkání při řešení této závažné celospolečenské problematiky.  TUAN_TIN_MOI_22._4._2014_-_13._NAVRHU_CVS_VLADE_CR_

TUAN_TIN_MOI_22._4._2014_-_13._NAVRHU_CVS_VLADE_CR__0002

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.