PŘEDSEDKYNĚ NÁRODNÍHO SHROMÁŽDĚNÍ VIETNAMU PŘIJALA DELEGACI ČVS

Při zahájení své oficiální návštěvy ČR přijala již ve středu 12. dubna dopoledne předsedkyně Národního shromáždění Vietnamu (vietnamského Parlamentu) delegaci Česko-vietnamské společnosti. Velmi přátelského a konstruktivního jednání s J.E. paní Nguyen Thi Kim Ngan se zúčastnili se mnou výkonný místopředseda ČVS Ing. Jaroslav Vítek, MBA a místopředseda ČVS PaedDr. Miloš Kusý. Paní předsedkyně vietnamského Národního shromáždění se velmi zajímala o aktivity naší celostátní Česko-vietnamské společnosti, zejména ji zaujal náš pilotní zkušební vzdělávací i personální projekt „Vy pomůžete nám  a my pomůžeme vám“. Informoval jsem ji o našich problémech s dokončením projektu, zejména s Visapointem a také s udělením studijních víz pro vietnamské maturanty, kteří byli po zkouškách řádně přijati ke studiu na státní VOŠ stavební ve Vysokém Mýtě, ale také o potížích s pracovními vízy pro praktickými zkouškami v Hanoji našimi kolektivními členy českými výrobci a exportéry Triolou a.s. Praha a Svitapem J.H.J. s.r.o. Svitavy vybrané kmenové pracovníky i pracovnice.

Požádal jsem paní předsedkyni NS VSR, aby při svých nadcházejících jednáních s čelnými státními představiteli ČR na tyto problémy upozornila. (O obsahu našeho jednání a česko-vietnamských obchodních vztazích jsem hovořil 13. dubna v České televizi v pořadu „Studio ČT 24“.) Ubezpečil jsem paní předsedkyni vietnamského Národního shromáždění, že budeme nadále aktivně pomáhat Vietnamcům žijícím v ČR řešit jejich problémy, zejména se špatnou vízovou politikou ČR ve Vietnamu, ale i dále bojovat za náš pilotní zkušební vzdělávací a personální projekt a také budeme konkrétně pomáhat zlepšovat hospodářskou spolupráci i vzájemné vztahy ČR s Vietnamem. Na závěr jednání jsme dostali všichni tři od paní předsedkyně NS Vietnamu dárky, jako poděkování i ocenění naší mnohaleté práce, kterou všichni děláme zadarmo ve svém volném čase, ku prospěchu ČR, Vietnamu i Vietnamců u nás žijících.
Marcel Winter
Předseda Česko-vietnamské společnosti
 .
 Vazeny pane Predsedo,
Vidite pane Predsedo, primo pani Predsedkyne Narodniho Shromazdeni Vietnamu taky potvdila, ze je ZASLUHA Vase za pomoc a ochranu Vietnamske komunity v CR.
Pekne Vam dekujeme za Vase velke zasluhy. Preji Vam hodne zdravi a dalsi uspechy pri Vasi praci .
Krasny den Vam preji a srdecne Vás zdravim z Hanoje.
 Thanks you and best regards.
Xin cám ơn và kính chào.
——————————–
Ing. Le Duy Ky,CSc
.
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.