PERSONÁLNÍ PROJEKT ČVS BYL ÚSPĚŠNĚ ZAHÁJENÝ!

ZKOUSKY_SVADLEN_V_HANOJI_11.5.2016_JSOU_PRENASENE_SKYPEMPRVNÍ DVĚ ČESKÉ FIRMY SI PO PROVEDENÝCH PRAKTICKÝCH ZKOUŠKÁCH VE VIETNAMU * *VYBRALY SVÉ BUDOUCÍ KMENOVÉ ZAMĚSTNANCE.*

 Personální projekt Česko-vietnamské společnosti (ČVS) „VY POMŮŽETE NÁM A MY POMŮŽEME VÁM“ pro kolektivní členy ČVS, kteří potřebují pro svoji výrobu chybějící pracovníky a mají povolení regionálních úřadů práce zajistit si požadované pracovníky ze zahraničí i mají zájem o své budoucí kmenové zaměstnance z Vietnamu, byl úspěšně zahájený. První dvě firmy si po provedeném náboru ve Vietnamu, ale zejména na základě praktických zkoušek všech zájemců, již vybraly své budoucí kmenové zaměstnance, kterým poskytnou i ubytování. Kolektivní člen ČVS firma Triola a.s. Praha si vybrala 20 švadlen pro svůj závod v Horním Jiřetíně a kolektivní člen ČVS firma Svitap s.r.o. Svitavy si vybrala 10 mužů šičů pro výrobu potahů na auta i karavany. Naší velkou výhodou je, že nábor a výběr vietnamských pracovníků provádí vietnamský stát prostřednictvím vedení konkrétní provincie, se kterými v našem projektu spolupracujeme. Obě firmy na základě námi zajištěných a do češtiny úředním překladatelem přeložených všech potřebných dokladů vietnamských uchazečů ( výpis z trestního rejstříku, potvrzení od lékaře z nemocnice o zdravotním stavu, výuční list, potvrzení o praxi, kopie pasu ) nyní vyplňují pracovní smlouvy i smlouvy o ubytování, ale také žádosti o zaměstnanecký průkaz. S originály i překlady všech těchto dokladů odletím do Hanoje, kde na konzulárním oddělení velvyslanectví ČR požádám o kladné vyřízení těchto konkrétních žádostí. Věřím, že když jde o pomoc našim výrobcům, *pomoc naší ekonomice*, tak konzulární odbor velvyslanectví ČR ve Vietnamu rychle tyto žádosti kladně vyřídí.

 V současné době se na Česko-vietnamskou společnost obrátilo se žádostí o pomoc dalších 20 výrobců v ČR. Po provedeném marketingu na našem trhu práce i na základě zveřejněných požadavků na úřadech práce jsme zjistili požadavky 1830 našich výrobců na 10 097 kmenových zaměstnanců, které lze uspokojit pracovníky z Vietnamu. Tyto požadavky jsou následující:

    profese:                         počet požadovaných pracovníků:                počet firem v ČR:

švadleny a šičky                                1897                                                  437

dělníci do výroby                               4468                                                  215

svářeč                                              1390                                                    89

soustružník kovů                                 810                                                  407

obsluha CNC strojů                              142                                                    18

klempíř                                               537                                                  299

truhlář                                                559                                                  333

elektrikář                                       294                                                          32

Tato fakta dokazují, že je nutné našim výrobcům aktivně pomoci získat potřebné chybějící kmenové zaměstnance, protože naši výrobci si neumí zajistit kvalitní nábor v daném teritoriu, mohou se stát obětí podvodníků a různých mafiánských zprostředkovatelských agentur, neví ani jak si zajistit pro každého zájemce výpis z trestního rejstříku, kvalitní potvrzení o zdravotním stavu uchazeče, pravost výučního listu apod. Proto jsme nabídli pomoc svým kolektivním členům, neboť již 19 roků jsme největší celostátní organizace přátel Vietnamu v ČR a já osobně jsem 47krát navštívil Vietnam a v roce 2005 jsem obdržel tři vietnamská státní vyznamenání. Navíc mám mnohaletou praxi v učňovském školství.

V našem dalším projektu pomáháme našemu kolektivnímu členu Vyšší odborné škole stavební ve Vysokém Mýtě získat 30 studentů – maturantů z Vietnamu, pro které je na této škole zajištěný 6 měsíční intenzivní kurz češtiny a pak 3 leté studium, ale i stravování a ubytování.

Nemůžeme pomoci všem, pouze našim kolektivním členům. Žádáme o aktivní pomoc našeho státu, zejména při urychlení vydání víz na zaměstnanecké průkazy pro českými firmami po praktických zkouškách vybrané jejich budoucí kmenové zaměstnance i pro budoucí studenty – maturanty z Vietnamu, k řádnému dennímu studiu na VOŠ stavební ve Vysokém Mýtě. Oba tyto naše projekty jsou již od února zveřejněné na našem webu www.cvs-praha.cz [http://wwwcvs-praha.cz.].

V Praze: 29. května 2016

Marcel Winter

Předseda Česko-vietnamské společnosti

Nabidka_studia_CZ Zkousky_muzu_sicu_v_Hanoji_pro_Svitap_5.kvetna_2016

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.