PANE POSLANČE ZAORÁLKU UŽ SE KONEČNĚ OMLUVTE VIETNAMSKÝM STUDENTŮM I VIETNAMU!

Pane poslanče Lubomíre Zaorálku, vietnamští studenti studují v celém světě, například v USA, kde loni mělo studentské vízum přes 24 000 Vietnamců, ale také v Austrálii, Japonsku, Číně, Anglii a dokonce i v Izraeli. Omluvte se konečně za vaše loňské červnové veřejné paušální obvinění všech vietnamských studentů, že studentská víza jsou nejlepším nástrojem, jak dostat zločince do ČR i za váš výrok, že Vietnam je organizovaný zločin a bezpečnostní riziko prvního řádu, které jste pronesl v Parlamentu ČR! Vietnamští studenti absolvují například vzdělání v oblasti izraelského zemědělství na Izraelské Univerzitě v Tel Avivu (TAU). Šest Vietnamců dokončilo program zemědělského MSc., slavnostním obdržením diplomů letos 19. února (viz foto).

Spolu s nimi tento vzdělávací program dokončilo i sedm studentů z Nigérie, Keni, Rwandy a Ugandy. Tento vzdělávací program, který byl zahájen v roce 2014, umožňuje vietnamským studentům přístup k moderním zemědělským znalostem a dovednostem Izraele. V současné době existují v Izraeli čtyři vzdělávací centra, kde studují vietnamští studenti a to v AICATA, Ramat Negev, Sdot Negev a v Agrostudies. V loňském roce mělo přes 24 000 Vietnamců studentská víza ke studium v USA. Vietnam je v počtu zahraničních studentů studujících v USA na šestém místě! V roce 2016 studovalo v Japonsku 38 000 vietnamských studentů, v Austrálii 31 000, v Číně 13 000 a v Anglii 11 000. Žádný stát na světě si nestěžoval, že by vietnamští studenti přinesli do jejich země kriminalitu!!!
Pane poslanče Lubomíre Zaorálku vezměte už konečně tato fakta o vietnamských studentech a současném Vietnamu na vědomí, nesnažte se falešným paušálním obviněním a nyní osmi měsíčním mlčením zakamuflovat svoji neschopnost v roli bývalého ministra zahraničních věcí ČR ochránit bezpečnost MZV řízeného a spravovaného Visapointu před hackery a dvanáctileté (!) trpění vybírání velkých úplatků zprostředkovateli za zajištění víza Vietnamcům do ČR. Na obojí jste byl v minulosti mnohokrát námi upozorněn, dokonce i písemně tehdejším ministrem financí Andrejem Babišem. Nejlepší obranou není falešný paušální útok, ale přiznání vlastního pochybení a omluva Vietnamu a Vietnamcům.
Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.