ČVS BUDE POMÁHAT VIETNAMCŮM I V JEJICH BOJI PROTI DROGÁM

V sobotu 14.prosince se v Praze konala 17. valná hromada Česko-vietnamské společnosti (ČVS), která rozhodla o dalším směřování tohoto největšího a nejstaršího celostátního občanského sdružení přátel Vietnamu i Vietnamců, žijících u nás. Členové ČVS přivítali prvního tajemníka velvyslanectví VSR v ČR Ing. Nguyen Kim He, místopředsedu Svazu Vietnamců v ČR Tran Viet Hunga, zástupce MPO Ing Jaromíra Dudáka a šest členů delegace partnerské Společnosti Vietnamsko-českého přátelství z Vietnamu. Mezi přítomnými byli i zástupci kolektivních členů ČVS, například z firem Gala a.s. Prostějov, či School Sport s.r.o. z Prahy 5. Po vystoupení Marcela Wintera, který se vrátil z Vietnamu pomoci ČVS v boji proti vietnamské narkomafii a ve svém projevu odůvodnil nutnost podpořit Vietnamce, jenž odvážně bojují proti výrobě a prodeji drog ve své komunitě, nastala velká diskuze. Naprostá většina přítomných členů jeho návrhy podpořila, což se projevilo i ve volbě nového předsednictva.

Nove_predsednictvo_CVS_zvolene_14__12._2013_na_17.valne_hromade_CVS

Přítomní členové ČVS upravovali volební lístky, na kterých byli navržení kandidáti do předsednictva a revizní komise. Dopisovala se jména nových kandidátů, kteří se přítomným představili, ale také se i škrtalo. Odevzdáním volebních lístků volební komisi bylo zvoleno 15ti členné předsednictvo a 3členná revizní komise ČVS pro dvouleté období 2014-2015. Členové nově zvoleného předsednictva pak zvolili předsedou ČVS Marcela Wintera, který již v minulosti devět roků ČVS vedl (2004-2012), před svým letošním odstěhováním do Hanoje. Nyní se vrátil pomoci ČVS chránit naprostou většinu slušných Vietnamců od vietnamské narkomafie, která ovládla drogový trh v ČR a zde žijícím Vietnamcům i Vietnamu kazí pověst nejen u naší veřejnosti, ale v celé EU. Nad dovozem drog od Vietnamců z ČR si již oficiálně stěžovaly SRN a Rakousko. Výkonným místopředsedou byl zvolen Ing. Jaroslav Vítek a místopředsedou PaeDr. Miloš Kusý, který letos ČVS vedl a věnoval se, spolu s novým členem předsednictva ČVS Karlem Šebkem, osvětovému projektu Stop drogám, zaměřeném pro vietnamskou komunitu v příhraničních oblastech ČR.

ČVS chce v novém roce iniciovat vydání kapesního česko-vietnamského a vietnamsko-českého slovníku pro potřeby škol, nemocnic, záchranné služby, hasičů, celníků i policie. Slovník je již připraven, hledá se nyní   vydavatel. Hlavním partnerem ČVS u nás zůstává Svaz Vietnamců v ČR, se kterým bude tradičně spolupracovat na jeho kulturních i sportovních akcích a ve Vietnamu je to Společnost Vietnamsko-českého přátelství, jejíž delegace se na pozvání ČVS valné hromady zúčastnila. Všichni vietnamští hosté dostali od ČVS vánočnídárek krojovanou panenku, která jim udělala velkou radost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.