Česko-vietnamská společnost má nového předsedu

V sobotu 15. prosince se v sále hostince „Na staré sokolovně“ v Praze 4-Podolí konala 16.valná hromada Česko-vietnamské společnosti (ČVS). Oslava jubilejních 15 let aktivit tohoto nejstaršího a největšího celostátního nepolitického občanského sdružení přátel Vietnamu u nás byla spojená s mimořádnou volbou nového předsedy. Dosavadní předseda Marcel Winter, který měl tuto funkci vykonávat ještě příští rok, požádal po devíti letech své práce ve funkci předsedy o uvolnění, protože příští rok odchází do Hanoje pomáhat našim exportérům úspěšně vstoupit na 90 milionový vietnamský trh. A tak 16. valná hromada ČVS proběhla v atmosféře díků i voleb. Přítomný velvyslanec VSR v ČR Do Xuan Dong, Ph.D. poděkoval zakládajícímu členovi a předsedovi ČVS Marcelu Wintrovi za jeho mnohaletou obětavou práci při prohlubování přátelství a spolupráce ČR s VSR i v pomoci Vietnamcům žijícím v České republice. Místopředseda Svazu Vietnamců v ČR Tran Viet Hung ve slovech poděkování ocenil finanční sbírku pomoci na úhradu léčení těžce nemocného novorozence Do Anh Tai z Varnsdorfu ve výši 780 tisíc Kč, kterou právě Marcel Winter inicioval a úspěšně dokončil. Přítomní pak jednohlasně udělili Marcelu Wintrovi titul čestného předsedy ČVS s přáním, aby ve Vietnamu byl „velvyslancem ČVS“. Ve volbách kandidovali výkonný místopředseda Phan Kien Cuong a člen ČVS PaeDr. Miloš Kusý. Účastníci 16. valné hromady zvolili za nového předsedu PaeDr. Miloše Kusého, obchodního ředitele firmy Biosynchron a.s. Praha, která se zabývá výrobou rehabilitačních zařízení. Nemohl však ani své zvolení náležitě oslavit, protože musel odjet na letiště k odletu na svoji pátou návštěvu Vietnamu.

Čestné předsednictvo 16. valné hromady ČVS (zleva): Tran Viet Hung – místopředseda Svazu Vietnamců v ČR, Do Xuan Dong, Ph.D. – velvyslanec VSR v ČR, Marcel Winter – čestný předseda ČVS, Phan Kien Cuong – výkonný místopředseda ČVS a JUDr. Dinh Van Hien – první tajemník velvyslanectví VSR v Praze.

Nový předseda ČVS PaeDr. Miloš Kusý a členka revizní komise ČVS Lenka Patrasová po oznámení volebního výsledku.

(Foto: Archiv ČVS)


Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.