AKTIVITY ČVS V ROCE 2015

10. ledna – Předseda ČVS přednášel o Vietnamu v Halenkově na Vsetínsku.
  9. února – Vyšel celostránkový rozhovor s předsedou ČVS v časopise Prosperita.
13. února – Oslavili jsme Nový Lunární rok Tét s Vietnamci v Praze. Předseda ČVS pozdravil přítomné.
14. února – Předseda ČVS se zúčastnil oslavy Tétu v Pardubicích, na které přednesl projev.
21. února – Předseda a místopředseda ČVS navštívili oslavu Tétu u Vietnamců v Chomutově. Předseda  ČVS přednesl pozdravný projev jménem ČVS.
22. února – Zachránili jsme jedinou prodejnu potravin v obci Hatě u Berouna a pomohli jsme vietnamským manželům začít podnikat. Starosta Skuhrova-Hatí u Berouna je moc spokojený s Vietnamci a stále nám děkuje.
13. března – Předali jsme protest ČVS ministru financí ČR Ing. Andreji Babišovi proti jeho výrokům, které přednesl v Poslanecké sněmovně Parlamentu o tom, že Vietnamci v ČR neplatí daně a proto musí být EET.
20. března – Předsedu ČVS Marcela Wintera přijal ministr financí ČR Ing. Andrej Babiš a po vzájemném rozhovoru, při kterém M. Winter odůvodnil náš protest se Ing. Andrej Babiš Vietnamcům, kteří platí daně, veřejně v médiích omluvil. 21. března jeho omluvu zveřejnil například deník Lidové noviny.
22. března – Aktivně jsme se zúčastnili veřejné demonstrace Vietnamců „Zpěvem proti agresi“, konané v Praze na Václavském náměstí. Předseda ČVS na ni jako jediný český zástupce přednesl náš podpůrný projev.

20. dubna – Zúčastnili jsme se akce o česko-vietnamských vztazích v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.
  8. května – Předseda ČVS přednesl pozdravný projev na akci v Praze k 60. výročí provincie Haiphong.
11. května – Zúčastnili jsme se Česko-vietnamského business fóra v paláci Žofín v Praze.
11. května – Předseda ČVS Marcel Winter byl hostem pořadu Interview ČT 24 v České televizi.
12. května – Předsedu ČVS a další 4 členy ČVS ( Bohuslava Handla, Ivo Vasiljeva, Milana Syrůčka a Alexandra Svobodu ) přijal v hotelu Hilton prezident VSR Truong Tan Sang a odměnil je plaketou.
20. června – Tradičně jsme byli na mezinárodním turnaji Vietnamců v badmintonu v Průhonicích u Prahy. Předseda ČVS předal vítězům 6 malých cen a Cenu přátelství ČVS, které věnoval člen ČVS Jiří Hruška.
26. června – Předseda ČVS zveřejnil poděkování všem vietnamským školákům a studentům k závěru školního roku. Na jeho facebooku, kde má 2285 vietnamských přátel z ČR i z Vietnamu, mu největší radost udělalo poděkování vietnamské žákyně 6. třídy ZŠ, která mu napsala “ mám vás ráda, tak jako svého taťku“. (viz www.facebook.com/marcelwinter)
20. srpna –  Předseda ČVS se zúčastnil setkání a semináře s podnikatelskou misí z Hanoje, konané v Technologickém centru Akademie věd ČR a na přání organizátorů tam Marcel Winter přednesl přednášku o obchodních zvyklostech i možnostech ve Vietnamu.
22.-23. srpna – Tradičně jsme byli na letošním, již 16. ročníku mezinárodního tenisového turnaje „Zlatá raketa Praha 2015″, který se konal v Modleticích u Benešova. Předseda ČVS opět tradičně předal kolektivnímu vítězi turnaje, kterého se zúčastnilo 172 soutěžících ze 7 zemí, „Pohár přátelství Česko-vietnamské společnosti“.
26.- 27. srpna – Na pozvání Vietnamců z Pacova a z Jihlavy na Vysočině navštívil předseda ČVS jejich oslavu Lunárního Dne dětí. Pozdravný projev přednesl dne 26. 8. v Pacově a 27. 8. v Jihlavě.
1. října – Předseda ČVS Marcel Winter byl pozván Českou televizí do pořadu „Máte slovo s M. Jílkovou“, ve kterém byl jako sedící host s mikrofonem a směl si jako pozvaný host sebou vzít dvě osoby. Toho využil a umožnil dvěma letos dostudovaným vietnamským studentkám přítomnost při živém vysílání tohoto pořadu.
19. listopadu – Zúčastnili jsme se slavnostní akce k vydání 3. dílu velkého učebnicového česko-vietnamského slovníku autorů Dr. Ivo Vasiljeva (člena ČVS) a Ing. Nguyen Quyet Tien, která se konala ve velkém sále Národohospodářského ústavu Akademie věd ČR v Praze.
23. listopadu – Předseda ČVS Marcel Winter byl hostem rozhlasového pořadu „Radiofórum“ v Českém rozhlase Plus, ve kterém hovořil o Vietnamcích a odpovídal i na dotazy posluchačů.
29. listopadu – Předseda ČVS se zúčastnil akce KINH BAC konané v Praze ve VOC Sapa a na této akci pozdravil přítomné Vietnamce z celé ČR.

4. prosince – Předseda ČVS Marcel Winter a místopředseda ČVS PaeDr. Miloš Kusý se na pozvání zúčastnili prezentační akce na téma „Východní moře – svoboda mezinárodní námořní a vzdušné dopravy“, která se konala na velvyslanectví VSR v Praze za účasti velvyslance VSR v ČR a vedení Diplomatické akademie z VSR. Předseda ČVS Marcel Winter ve svém projevu závěrečnou větou ubezpečil všechny přítomné Vietnamce o stálé trvalé pomoci a podpoře Česko-vietnamské společnosti, když doslova řekl: “ VŽDY JSME BYLI S VÁMI, VŽDY JSME S VÁMI A VŽDY BUDEME S VÁMI! „, což přítomní ocenili velkým potleskem. Zástupce Diplomatické akademie VSR mu za jeho slova poděkoval.

12. prosince – 19. valná hromada Česko-vietnamské společnosti v Praze, na které pozdravil přítomné rada vyslanec VSR v ČR pan Vu Van Minh.

26.9._2015_oslavil_predseda_CVS_Marcel_Winter_s_Vietnamci_v_Pacove_na_Vysocine. Prezident_VSR_ocenil_Marcela_Wintera_12.5.2015 Ministr_financi_CR_Andrej_Babis_a_predseda_CVS_Marcel_Winter_-_20._3._2015

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.