ZPĚVEM PROTI AGRESI: PROTESTNÍ AKCE PROTI ČÍNSKÉ OKUPACI VE VIETNAMU

Vzhledem k zesilující se agresi Číny:

  • Trvající okupace vietnamských ostrovů ve Vietnamském moři
  • Neustálé stavby na nelegálně obsazených ostrovech, aby se změnily na vojenské základny

Vietnamci žijící v ČR se rozhodli uspořádat protestní akci vůči postupu čínské vlády.

Vietnamci vědí, že se Číňané odjakživa nikdy nevzdali touhy ovládnout Vietnam. V současné době okupují vietnamská území, ostrovy a neustále staví ve výsosných vodách Vietnamu své základny, aby realizovali svoje úmysly přivlastnit celé Vietnamské východní moře (Jihočínské moře) a k tomu různým triky ničí vietnamskou ekonomiku.

Nesmíme  Číňanům dovolit nadále porušovat mezinárodní právo, a proto se společně sejdeme a dáme tak najevo hlasitý nesouhlas s touto Čínskou agresí.

Kdy: od 13h – 22/3/2015, Místo: Václavské náměstí

Obsah:

1/ Pietní akce – uctívání památky zahynulých vojáků ve válce s Čínou:

  • 19/1/1974, 17/2/1978, 14/3/1988

2/ Protest proti záměrům a realizování vojenských základen.

3/ Chceme dávat celému světu vědět, že

  • Souostroví Paracely a  Spratly patří Vietnamu!
  • Musíme dávat pozor na Čínu, nejde jí věřit!
  • Žádám, aby Čína respektovala mezinárodní právo a rozhodnutí mezinárodního soudu v Haagu a opustila nelegálně oloupené ostrovy a vrátila Vietnamu to co oloupila.
    Pořadatel: Organizace vietnamských vlastenců v ČR

Noviny Pražský patriot : sobota 21.3.2015

Sešikují se v tržnici, potom Vietnamci vyrazí do centra na protest zpívat

  1. března 2015 19:42 | Kategorie:Pražský život

Organizace vietnamských vlastenců v ČR svolala na zítřejší odpoledne happening Zpěvem proti agresi. Protestní akci má upozornit na „čínskou okupaci části vietnamského území“.

Sdílejte

MARCEL_WINTER_NA_DEMONSTRACI_PRED_CINSKOU_AMBASADOU_V_PRAZE

Předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter na jedné z předchozích demonstrací. Foto: archiv

 

 

 

 

„Z historie víme, že Číňané se nikdy nevzdali touhy ovládat Vietnamce, zejména se snažili loupežně získat území, ostrovy Vietnamu a neustále staví své stavby v moři, aby realizovali své úmysly přivlastnit si postupně celé Vietnamské východní moře. Navíc se snaží ničit rozvíjející se vietnamskou ekonomiku,“ informovali organizátoři protestu.

Shromáždění a příprava na protest se uskuteční v neděli mezi desátou a jedenáctou hodinou v libušské tržnici Sapa. Na pravé poledne je naplánován odjezd do centra a od třinácti do sedmnácti hodin budou hudební a pěvecká vystoupení na Václavském náměstí.

Vietnamce v České republice zviditelnil v posledních dnech ministr financí Andrej Babiš, když v Poslanecké sněmovně podotkl, že vietnamští podnikatelé v maloobchodu neplatí daně.

Za svůj necitlivý a zkreslující výrok se po schůzce s předsedou Česko-vietnamské společnosti Marcelem Winterem v pátek omluvil. „Byl jsem informován, že občané vietnamské národnosti daně platí, těm děkuji a omlouvám se, pokud se jich moje vyjádření dotklo. Měl jsem samozřejmě na mysli ty, kteří řádně daně neplatí,“ uvedl Babiš.

Autor: Redakce

Prohlášení je zveřejněné na webu podnikatelského a ekonomického časopisu Prosperita: www.iprosperita.cz

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.