ZASEDÁNÍ G20 OPĚT S ÚČASTÍ VIETNAMU

Ve dnech 21. a 22. listopadu pořádala Saudská Arábie zasedání lídrů států G20 a opět byl pozván i Vietnam. Od roku 2010 byl Vietnam již pětkrát pozván na summity G20.Prostřednictvím videokonference se akce zúčastnili například prezident USA Donald Trump, prezident Ruska Vladimír Putin, prezident Číny Si Ťin-pching, kancléřka Německa Angela Merkelová, premiér Velké Británie Boris Johnson, premiér Itálie Giuseppe Conte a premiér Vietnamu Nguyen Xuan Phúc. 

„Je potřeba vybudovat udržitelnou, inkluzivní a odolnou společnost. K překonání současných výzev musí země zůstat jednotné, budovat důvěru, prohlubovat spolupráci a sdílet společnou odpovědnost za udržitelný rozvoj, podporující začlenění, ve kterém nezůstane žádný stát ani orgán osamocený“ uvedl ve svém úvodním projevu předseda vlády Vietnamu Nguyen Xuan Phúc. Ve svém projevu v druhé vlně diskuzí, která se konala v neděli 22. listopadu v rámci summitu G20, vyzval vietnamský premiér Nguyen Xuan Phúc členy G20 ke spolupráci s OSN, Světovou bankou, Mezinárodní měnovou organizací a se Světovou obchodní organizací s cílem překonat výzvy doby a zmenšit rozdíly v rozvoji mezi zeměmi.
Summit G20 skončil jednotnou podporou vakcín COVID-19 pro celý svět, což je velmi významné a důležité pro všechny státy světa, tedy i pro naši Českou republiku a také i pro Vietnam. 
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.