ZAORÁLEK NA ŽÁDNÉ PODMÍNKY NEMÁ NÁROK!

Lubomír Zaorálek v červnu 2018 v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR řekl „Vietnam je organizovaný zločin“ a dodnes se i přes naše výzvy nedokázal Vietnamu a Vietnamcům omluvit. Označil imigraci i příchod studentů z Vietnamu za bezpečnostní riziko pro Českou republiku, protože mnoho Vietnamců podle Zaorálka je zapojeno do organizovaného zločinu a prodeje drog, což není pravda a poškozuje to celou vietnamskou komunitu u nás.
Přes několik našich upozornění když řídil ministerstvo zahraničí, tak přes pět roků ovládali Visapoint MZV ČR ruští hackeři spolupracující s vietnamskými mafiánskými zprostředkovateli a v Hanoji se nabízelo a probíhalo za úplatek 13 až 17 tisíc USD zprostředkování zajištění pracovních víz do ČR. Ročně se vybralo na úplatcích za zajištění víz do ČR pro zprostředkovatelskou mafii ve Vietnamu v přepočtu více jak 1 miliarda korun. Přitom zástupci naší ambasády v Hanoji i MZV ČR vždy vše popřeli. Dokonce tento nepořádek s vydáváním víz do ČR odhalila i vláda Vietnamu a rozhodla, že již nebude vybírat kvalifikované pracovníky pro zaměstnání v jediné z 50 zemí, kam Vietnam vysílá legálně pracovat své občany, konkrétně do České republiky. Tento skandál byl ve Vietnamu zveřejněn i v tisku, ale v ČR utajen a mnohaleté poškozování Vietnamců, kteří měli zájem k nám přijít legálně (bez úplatků mafiánským zprostředkovatelům) pracovat, trvale přecházel Lubomír Zaorálek v televizních rozhovorech vždy s úsměvem a s odůvodněním, že BIS vůbec nic nezjistila. A přitom úplně stejné úplatkářské problémy s vydáváním víz do ČR byly i českými sdělovacími prostředky zjištěné na Ukrajině, v Rusku a také i v Mongolsku.
Totalitní absolvent oboru marxisticko-leninská filozofie a politická ekonomie na Filozofické fakultě UJEP v Brně Lubomír Zaorálek by měl s pokorou na požádání sloužit veřejnosti i státu a rozhodně nemá morální právo klást si nějaké podmínky. Veřejně pošpinil hrubě 97,75 milionový Vietnam, který právě nyní již podruhé předsedá Radě bezpečnosti OSN a jeho vojenští lékaři i lékařky slouží již potřetí v mírové misi OSN v Jižním Sudánu. Měl by se nejdříve omluvit Vietnamu a Vietnamcům, než klást své osobní kariéristické podmínky. 
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.