ZAJISTÍME PRACOVNÍKY I STUDENTY Z VIETNAMU

Česko-vietnamská společnost aktivně reaguje na nedávná prohlášení Svazu průmyslu a dopravy i Hospodářské komory, které zveřejnily naléhavou mnohatisícovou potřebu chybějících pracovníků u svých členů. Pomůžeme našim kolektivním členům, jenž shánějí své chybějící kmenové zaměstnance, získat v rámci našeho projektu „Vy pomůžete nám a my pomůžeme vám“ na zaměstnanecké karty kvalitní a předem prověřené pracovníky z Vietnamu. Potřebné pracovníky ve Vietnamu budou vybírat a předem prověřovat v projektu spolupracující vietnamské provincie, ve spolupráci s regionálním pracovníkem ministerstva práce a sociálních věcí VSR, tedy vietnamské státní orgány.

Státní pracovníci dané provincie prověří doklady o vzdělání i o praxi, ale také zdravotní potvrzení a výpis z trestního rejstříku každého zájemce. Naši kolektivní členové vždy před podpisem pracovní smlouvy i smlouvy o ubytování s uchazečem, si přímo ve Vietnamu zájemce o práci v ČR osobně prakticky přezkouší a své budoucí kmenové zaměstnance si sami vyberou. Tím pomůžeme zejména exportním firmám v ČR, které marně shánějí potřebné pracovníky pro plnění svých hospodářských úkolů a kontraktů i Vietnamcům, kteří u nás získají až desetinásobně vyšší mzdu, než je ve Vietnamu a budou tak ze svých úspor finančně pomáhat svým rodinám v dané provincii. První požadavky na šičky i šiče již vyřizujeme pro své kolektivní členy firmy Triolu a.s. Praha a Svitap J.H.J. s.r.o. Svitavy. Pomůžeme ale výhradně pouze našim kolektivním členům, pro které realizaci projektu a spolupráce s vietnamskými provinciemi má na starosti kolektivní člen ČVS firma Katan Job s.r.o. Ostrava. Legálně vybraní vietnamští pracovníci nikdy nebudou žádnými novodobými otroky zaměstnaneckých agentur, ale vždy řádnými kmenovými zaměstnanci českého výrobce, který musí mít oprávnění regionálního úřadu práce pro zaměstnání požadovaných pracovníků ze zahraničí a využije k tomu zaměstnanecké karty. Našemu rozvíjejícímu hospodářství a zejména exportu je nutné pomoci a není možné, aby našim podnikům scházelo přes 106 tisíc pracovníků i když máme skoro půl milionu nezaměstnaných. Tímto svým konkrétním projektem nabízíme pomoc Svazu průmyslu a dopravy ČR, Hospodářské komoře ČR, případně dalším zájemcům. Mnozí stále pouze teoretizují a konstatují problémy s chybějícími pracovníky, ale my nabízíme konkrétní pomoc. Jsme první a jediní v ČR, kteří nabízíme kvalitní personální projekt realizovaný i dozorovaný ve Vietnamu odpovědnými státními orgány, ku prospěchu a hlavně ke spokojenosti našich výrobců i celé naší ekonomiky.
 V dalším projektu pomůžeme Vyšší odborné škole stavební ve Vysokém Mýtě získat maturanty z Vietnamu, protože Vietnam potřebuje odborné pracovníky pro různé vodohospodářské stavby, pro ekologickou ochranu pitné vody, či pro budování a opravy plavebních kanálů i pro zavádění celostátního systému odpadového hospodářství. Vietnamští rodiče navíc ušetří peníze za vzdělání svých dětí, protože u nás je vzdělání o dvě třetiny levnější, než v Anglii, Malajsii nebo v USA. Maturanti z Vietnamu zde nejdříve absolvují šestiměsíční intenzivní výuku češtiny a po ní teprve zahájí první ročník studia. Na tomto projektu aktivně spolupracuje vzdělávací centrum „Campus Veolia“.
 Naše celostátní Česko-vietnamská společnost, která zde existuje již devatenáctý rok a pomáhá v integraci Vietnamců do naší společnosti i prohlubuje přátelství a hospodářskou spolupráci obou zemí, je i ve Vietnamu velmi dobře známá a proto máme podporu v obou našich konkrétních projektech.
Marcel Winter
Předseda Česko-vietnamské společnosti
Mobil: 602 363 009
Zpráva byla zveřejněna na webu ekonomického a podnikatelského časopisu Prosperita:
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.