VÝZVA VŠEM ORGANIZACÍM A SPOLKŮM VIETNAMCŮ V ČR: LÉPE A TRVALE SEZNAMUJTE VEŘEJNOST S VAŠIMI AKCEMI!

Vážení vietnamští přátelé!
Mrzí mne, že když se mnou hovoří mnozí novináři a redaktoři médií, tak stále uvádí, že vietnamská komunita v ČR je uzavřená a ptají se mne proč. Vždy jim vysvětluji, že to vůbec není pravda, protože mnoho kulturních, sportovních i společenských akcí Vietnamců u nás navštěvují také čeští občané. Hlavním nedostatkem je, že zveřejnění dvakrát nebo třikrát za rok nějaké akce v regionálním tisku, či v místním zpravodaji, neinformuje veřejnost v celé České republice. A proto mnoho opravdu vynikajících akcí vietnamské komunity u nás zůstává pro celostátní veřejnost utajeno, což je velká škoda. Například o každoročních darech Vietnamců pro české seniory v domovech důchodců, nebo o pomoci školám, ale i o charitě, vzdělávacích a kulturních akcích, akcích pro děti, či o tenisových, fotbalových a golfových turnajích.
Celostátní sdělovací prostředky u nás (ČTK, tisk, rozhlasy, televize) proto mají nedostatek aktuálních informací. Již před 10 roky jsem žádal, aby Svaz Vietnamců v ČR ve spolupráci se všemi svými regionálními organizacemi vypracoval a zveřejnil vždy předem čtvrtletní nebo pololetní seznam akcí, pořádaných Vietnamci v celé České republice i s kontakty na pořadatele. Zejména televize potřebují znát termín i obsah akce nejméně 14 dní předem, stejně tak týdeníky a celostátní časopisy. Dnes o to naléhavě žádám znovu, protože pořádáte celý rok mnoho příkladných, krásných a vynikajících akcí po celé ČR, ale naprostá většina české veřejnosti, včetně celostátních médií o nich vůbec nic neví. 

Je nutné si uvědomit, že veřejnost v celé ČR nehodnotí vietnamskou komunitu žijící u nás podle akcí, které se konají v úplně jiných okresech, protože o nich z celostátních médií nic neví Již mnoho let se snažím o nápravu, ale mé možnosti jsou značně omezené a navíc o všech akcích nevím. V případě zájmu vám rád poradím i pomohu. Vybudovat si celostátní image trvalou aktivní a efektivní spoluprací se sdělovacími prostředky pomůže nejen vám a vaší pověsti u široké veřejnosti, ale ve svých důsledcích také velmi pozitivně i všem vašim dětem.
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti  
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.