VYUŽIJE STÁT PRO BOJ S KŮROVCEM PRACOVNÍKY Z VIETNAMU?

Již v červenci 2016 jsem zaslal vládě a osobně předal MZV písemné potvrzení vietnamského ministerstva práce a sociálních věcí, že 95 milionový Vietnam má oficiální zájem legálně k nám vysílat své kvalifikované pracovníky, tak jako to dělá do více jak 40 zemí a regionů celého světa. Našim podnikům scházejí pracovníci a zejména naše lesy napadené kůrovcem nutně rychle potřebují několik tisíc pracovníků pro řešení této kalamity. Ve Vietnamu je mnoho lesů, těží se tam i vzácné velmi tvrdé dřeviny a tak jsou tam pracovníci s praxí v lesním hospodářství.

V případě zájmu může naše celostátní Česko-vietnamská společnost vládě, zejména ministerstvu zemědělství, ale i jednotlivým firmám jenž kůrovcovou kalamitu řeší, rychle a účinně pomoci potřebné vietnamské pracovníky rychle získat a předem si zájemce přezkoušet i vybrat při praktických zkouškách ve Vietnamu. Vláda musí flexibilně umožnit tento náš projekt ku prospěchu našich ohrožených lesů rychle realizovat a podpořit jej zejména v oblasti vízové politiky ČR ve Vietnamu. Pracovitost Vietnamců znají mnohé naše podniky z minulosti a protože 90% Vietnamců jsou mírumilovní buddhisté (zbytek převážně katolíci), tak jsou s nimi spokojeni zaměstnavatelé v EU, ale i v USA nebo v Japonsku. Výhodné je, že u nás jsou k dispozici ve vietnamské komunitě tlumočníci a učitelé češtiny z řad rodilých Vietnamců i to, že se Vietnamci velmi dobře integrovali do naší společnosti a u většiny veřejnosti jsou oblíbeni. Využije náš stát naši nabídku pomoci a využije pro boj s kůrovcem pracovníky z Vietnamu?
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.