VIETNAMSKÉ KOSTELY SE PŘIPRAVUJÍ NA VÁNOCE

Také i v Hanoji se katedrály a kostely zdobí na oslavu vánočních svátků, například nejstarší hanojská katedrála svatého Josefa i překrásný hanojský kostel Cua Bac.
Katedrála svatého Josefa se nachází přímo v centru Hanoje, nedaleko jezera Hoan Kiem, na ulici Nha Chung. Byla postavena v roce 1886 a pojmenována po svatém Josefovi, patronovi Vietnamu. V katedrále je i sídlo vietnamské arcidiecéze, která spravuje 480 kostelů a kaplí, 113 farností a celoročně slouží 400 000 katolíkům. Kostel Cua Bac byl postaven v roce 1932 a patří mezi nejkrásnější kostely ve Vietnamu.

Nyní se vietnamské kostely zdobí na vánoční oslavy narození Ježíše Krista, zejména vyzdobenými velkými vánočními stromy a krásnými betlémskými jeskyněmi. Na Štědrý den chodí nejen vietnamští katoličtí farníci, ale také i mnozí další občané a zahraniční turisté do kostelů, aby se zúčastnili vánoční mše i užívali si nočních vánočních představení a řady tanečních vystoupení, každoočně pořádaných církví.
Vietnam je zemí mnoha náboženství. V současné době vykonává svá různá náboženství a víru 90 procent vietnamské populace. Překrásný Vietnam je zemí míru a usměvavých i nábožensky věřících lidí.
Moc krásné vánoční svátky všem z celého srdce přeje: 
Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti.
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.