VIETNAMSKÉ ELEKTRICKÉ AUTOBUSY JEZDÍ V HANOJI A V HOČIMINOVĚ MĚSTĚ

Do ulic v Hanoji a v Hočiminově Městě vyjely ve zkušebním provozu vietnamské ekologické inteligentní elektrické autobusy „VinBus“, které vyrábí a montuje společnost VinFast Company v automobilovém výrobním komplexu v Hai Phongu. Společnost Vinfast Company je členem největšího vietnamského konglomerátu VinGroup. První služby těchto elektrobusů ve Vietnamu zahájila společnost Vinbus Ecology Transport Services Limited Liability Company (VinBus), která je také člen VinGroup.
Moderní 25 místný vietnamský elektrický autobus „VinBus“ pro 72 cestujících je u řidiče vybaven kamerou Artifical Inteligence (AI), která sleduje i chování řidiče. Pro cestující slouží obrazovka informující o cestě, zdarma WiFi i nabíjecí port USB. Na baterii s kapacitou 281 kWh je schopen elektrobus ujet až 260 km. Baterie je plně nabita za pouhé dvě hodiny v systému rychlonabíjejících stanic VinBus.

Během zkušebního provozu budou moderní vietnamské ekologické elektrobusy jezdit v Hanoji v městské části Vinhomes Ocean Park ve čtvrti Gia Lam. Hočiminovo Město chce 77 těchto elektrických autobusů, které budou jezdit na pěti pravidelných veřejných linkách po trasách z Grand Parku Vinhome do supermarketu E-mart, na mezinárodní letiště Tan Son Nhat, na autobusové nádraží Sai Gon, na nové autobusové nádraží Mien Dong a do kampusu Vietnamské národní univerzity v Hočiminově Městě. (Video:en.vietnamplus.vn/hcm-city-gets-green-light-to-trial-electric-buses/200135.vnp)
Vietnam nespí, Vietnam se rozvíjí a modernizuje!
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.