VIETNAMSKÁ EKONOMIKA SI UDRŽUJE RŮST V NESTABILNÍM SVĚTĚ

Mezinárodní organizace vyhodnotily, že vietnamská ekonomika pokračuje ve své růstové dynamice navzdory riziku globální recese s mnoha nepředvídatelnými vývoji. Mezinárodní měnový fond zveřejnil, že za dva roky zažije Vietnam nejsilnější růst v jihovýchodní Asii. CNBC uvádí, že Čína ztrácí podíl na výrobním trhu ve prospěch Vietnamu. Globální ředitel skupiny Světové banky pro makroekonomii, obchod a investice Marcello De Moura Stevao Filho řekl 4. listopadu v Hanoji, že Světová banka je připravena pomoci Vietnamu s udržitelným ekonomickým rozvojem.

Australský ekonom Ramond Mallon zdůraznil: „Vietnamské makroekonomické ukazatele jsou stabilní, deficit je pod kontrolou díky dobré fiskální politice. Inflace je kontinuální, což je důležité pro udržení růstu. Obtížná globální ekonomická situace dále zdůrazňuje úspěchy Vietnamu.“ Adam Sitkoff, výkonný ředitel Americké obchodní komory v Hanoji zveřejnil: „Stále zde vidím příležitosti a Vietnam je může lépe využít. Navzdory stagnující globální ekonomice si Vietnam vede velmi dobře a bude si i nadále vést lépe než mnoho jiných zemí.“

Čínská stránka Sohu obsahuje článek s názvem „10 důvodů proč investovat ve Vietnamu“ ve kterém uvádí příznivou geografickou polohu, politickou stabilitu, politiku otevřených dveří pro zahraniční podnikatele, zlepšené podnikatelské a pracovní prostředí, postupně pokročilou infrastrukturu, mladou kvalifikovanou a levnou pracovní sílu, rozvinutou ekonomiku a některé bohaté dosud plně nevyužité přírodní zdroje.
Lucemburská webová stránka „Delano.lu“ uvádí: „Vietnamská ekonomika je na růstovém trendu poháněném otevřením se zahraničnímu kapitálu. Akciový trh ve Vietnamu rychle roste a nabízí atraktivní výnosy za nižší vstupní náklady než jiné asijské trhy. Vietnam se stává těžkou exportní váhou se stále rostoucím podílem na světovém trhu, který dnes činí 1,6 procenta. Wall Street Journal zveřejnil, že Vietnam bude pravděpodobně již v příštím roce patřit mezi nejrychleji rostoucí ekonomiky na světě. To vysvětluje proč přímé zahraniční investice ve Vietnamu v prvních deseti měsících letošního roku přesáhly 22,46 miliard USD i proč německý kancléř Scholz právě nyní míří do Vietnamu.
98 milionový Vietnam je velmi perspektivní, bezpečná a mírumilovná překrásná země milionů úsměvů a mnoha našich přátel, kteří z nás v minulosti úspěšně pracovali, nebo studovali i různé vysoké školy Při svých 48 návštěvách Vietnamu a zejména na 16 největších mezinárodních obchodních a průmyslových veletrzích v Hanoji jsem poznal, že v tomto teritoriu jsou v zahraničním obchodě rozhodující rychlost, kvalita a cena. Doporučuji našim podnikatelům a investorům Vietnam, protože používá latinku a je bránou do Asie!
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.