TCHAJWANSKÁ CHEMIČKA OTRÁVILA MILIONY MOŘSKÝCH RYB I MNOHO MOŘSKÝCH PTÁKŮ VE VIETNAMU A ZPŮSOBILA OTRAVU Z JÍDLA TISÍCŮM VIETNAMCŮ

Tisková zpráva Česko-vietnamské společnosti:
MILIONY TUN RYB OD DANANGU DO HCMC OTRÁVENÝCH ČÍNSKOU TOVÁRNOU FORMOSA

Tchajwanská chemička Formosa, která si pronajala k podnikání na 70 let vietnamský ostrov, stálým vypouštěním toxických chemikálii do Jihočínského moře způsobila obrovskou ekologickou havárii i veliké škody na pobřeží čtyř vietnamských provincií, od
Ha Tinh, Quang Binh, Quang Tri a Hue. Ekologové oznámili, že tchajwanská chemička Formosa stále vypouští potrubím toxické chemikálie do moře a tím již otrávila miliony mořských ryb, ale také tisíce mořských ptáků, kteří tyto ryby loví a konzumují. Tisíce Vietnamců se v nemocnicích léčí z otravy po požití vylovených ryb, neboť nevěděli, že jsou otrávené. Z hotelů a penzionů u nádherných vietnamských písčitých mořských pláží, posetých nyní tisíci vyplavenými mrtvými rybami, rychle odjíždějí turisté z celého světa a tak Vietnamu vznikají další velké škody, které tento tchajwanský ekologický zločin zavinil. Mnoho turistů také díky této ekologické havárii ruší své plánované dovolené u moře v zasažených oblastech ve Vietnamu. Nejhorší dopad má tato ekologická katastrofa na Vietnamce z postižených provincií, protože lov mořských ryb je pro mnohé jediným zdrojem obživy a pro většinu obyvatel Vietnamu jsou mořské ryby téměř denně na jídelníčku. Přejeme všem otravou postiženým Vietnamcům brzké uzdravení a vietnamským rybářům rychlé odstranění této ekologické katastrofy.

Po nezákonném opětovném umístění čínské vrtné ropné plošiny HD 981 ve výsostných vodách Vietnamu a po čínské okupaci Paracelských a Spratlyho ostrovů, je to již třetí závažný počin Číny proti Vietnamu. Vietnamci žijící u nás jsou opětovným umístěním čínské vrtné plošiny HD 981 ve výsostných vodách Vietnamu i tímto ekologickým zločinem tchajwanské chemičky Formosa velmi pobouřeni a chystají se v pátek 29.dubna od 13. hodin protestovat před čínskou ambasádou v Praze. Tak jako v minulosti je opět naše Česko-vietnamská společnost podpoří.
Marcel Winter
Předseda Česko-vietnamské společnosti
Youtube videa o katastrofě:
http://travelcitytimes12.com/gan-200-nguoi-ngo-do-do-an-ca-chet-ngoai-bien-o-quang-binh-WIZ9ZOIU
https://youtu.be/nBqafyq9Xps
Cínská chemička Rormosa
mapa
 Pobřeží zasažené ekologickou katastrofou
Čínská FormosaČínská chemička zabíjelaČínská chemička FORMOSA viník ekologické katastrofy

Čínská chemička ničí Vietnamce

 


ČÍNSKÁ OSTROVNÍ CHEMIČKA FORMOSA OTRÁVILA MILIONY TUN MOŘSKÝCH RYB VE VIETNAMU

ČÍNSKÁ CHEMIČKA FORMOSA OTRÁVILA RYBY VE VIETNAMU I PTÁKY, CO TYTO RYBY POJÍDALI

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.