VIETNAM ZAČAL OČKOVAT K MDŽ

Vietnam zahájil svou první očkovací kampaň proti Covid-19 dne 8. března, při které používá 117 600 dávek vakcíny AstraZeneca. Je to krásný dárek k Mezinárodnímu dni žen, který udělal radost zejména lékařkám a zdravotním sestrám, které jsou v první linii. Vietnam již má letos zajištěnou dodávku přes 150 milionů dávek vakcín AstraZeneca, Pfizer, COVAX a Sputnik V. Další vakcíny pro své občany obdrží i z nákupu sdružení ASEAN, které nakupuje vakcíny za 10,5 milionů USD pro 10 zemí, včetně Vietnamu. V současné době probíhají již druhé etapy klinických zkoušek dvou vietnamských vakcín NANO COVAX a COVIVAX na dobrovolnících a dosavadní výsledky dokazují, že vakcíny jsou úspěšné i bezpečné.

V únoru amrické noviny zveřejnily zprávu The Lowy Institute zahrnující, že v boji s Covid-19 se Vietnam z 98 hodnocených zemí světa umístil na vynikajícím druhém místě, hned za vítězným Novým Zélandem. Nedávno německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung dal celému světu za vzor boje s pandemii Vietnam. V 97,75 milionovém Vietnamu zemřelo v souvislosti s Covid-19 celkem 35 osob a u nás 21 882 osob, což o něčem svědčí. Proto jsem jménem ČVS požádal naši vládu, aby ČR v boji s Covid-19 více aktivně spolupracovala s Vietnamem, protože tam jsou vědci a lékaři, kteří u nás v minulosti studovali a mají nás rádi.
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti
   Vietnam zahájil svou první očkovací
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.