VIETNAM VYZVAL V OSN K UKONČENÍ KONFLIKTU A CHCE PŘISPĚT K OBNOVĚ UKRAJINY

Na 11. mimořádném zasedání Valného shromáždění OSN Vietnam vyzval k ukončení konfliktu na Ukrajině a oznámil, že je ochoten přispět k rekonstrukci a obnově Ukrajiny. Velvyslanec Vietnamu v OSN Dang Hoang Giang ve svém projevu uvedl: „Vietnam, který zažil desítky let trvající boje za národní nezávislost a ochranu nezávislosti, si je hluboce vědom důležitosti překonání válečných důsledků pro rekonstrukci země, udržování míru a stabilizaci života lidí.“
Velvyslanec Vietnamu v OSN Dang Hoang Giang zdůraznil, že je potřeba přikládat nejvyšší prioritu k ukončení konfliktu, obnovení míru, ochraně bezpečnosti civilistů a všech zařízení infrastruktury na Ukrajině. Oznámil také, že Vietnam je ochoten aktivně přispět k diplomatickému procesu a k rekonstrukci i obnově Ukrajiny. 
 
11. mimořádné zasedání Valného shromáždění OSN přijalo text s názvem „Podpora nápravy a odškodnění za agresi proti Ukrajině„.
O 98 milionový Vietnam je ve světě velký zájem a proto navštěvuje Vietnam jedna oficiální zahraniční státní návštěva za druhou. Od 31. října do 3.listopadu navštívili Vietnam dánský korunní princ Frederik a dánská korunní princezna Mary Elizabeth. Ve dnech 13. a 14. listopadu navštívil Vietnam německý kancléř Olaf Scholz. Od 14. do 17. listopadu jedná ve Vietnamu novozélandská premiérka Jacinda Ardernová. Navíc 12. listopadu na 40. a 41. konferenci ASEAN v Kambodži se setkali a pohovořili vietnamský premiér Pham Minh Chinh a americký prezident Joe Biden.
Moc bych si přál a proto veřejně žádám, aby náš premiér Petr Fiala brzy navštívil s českými podnikateli i investory perspektivní mírumilovný a bezpečný Vietnam, kde žije mnoho našich přátel, kteří u nás v minulosti pracovali, nebo studovali, dokonce i různé vysoké školy. Překrásný Vietnam je bránou do Asie!
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.