VIETNAM INFORMUJE O DOHODĚ EVFTA

Premiér Vietnamu Nguyen Xuan Phúc předsedal 6. srpna videokonferenci o realizaci dohody o volném obchodu (EVFTA) mezi EU a Vietnamem, během které popsal mnohé podrobnosti plnění této dohody i její přínos pro Vietnam a EU. Informoval, že vietnamská vláda přijala akční plán s pěti skupinami misí a 41 konkrétními úkoly pro ministerstva, sektory, lokality i podnikatelskou komunitu ve Vietnamu. Naši podnikatelé opět o tom nejsou informováni.

Je zřejmé, že trvalé rychlé předávání a zveřejňování aktuálních hospodářských informací z Vietnamu i konkrétní kvalitní teritoriální marketing vietnamského trhu stále ještě nejsou silnou stránkou MZV a MPO ČR. To je velká škoda nejen pro naše podnikatele, ale zejména pro naše hospodářství. Nedostatek aktuálních teritoriálních informací a zastaralé nekomplexní marketingové zprávy z Vietnamu i věčně stejně nepoužitelné všeobecné bláboly teoretiků nenastartují využití dohody EVFTA, ani naši ekonomiku! Nechci, aby nám ve Vietnamu ujel vlak!  
                   Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.