VIETNAM, COVID-19 A ROUŠKY

Dne 12. května zaznamenal Vietnam již 26. den, kdy nemá žádný nový případ onemocnění Covid-19. Z 288 dosud potvrzených případů bylo 148 importovaných ze zahraničí. Nikdo ve Vietnamu na Covid-19 nezemřel a 249 pacientů, tj. 86% z celkového počtu, se z nemoci zotavilo, včetně 53letého českého turisty V současné době je v 97 milionovém Vietnamu v karanténě celkem 11 929 lidí, z toho 329 v nemocnicích, 6 432 v jiných karanténních zařízeních a zbytek doma. V Hanoji se 11. května otevřelo 1 900 mateřských a základních škol po více jak tříměsíčním uzavření, v rámci nutné prevence boje s Covid-19. Nízkorozpočtový vietnamský dopravce VietjetAir obnovil 10. května všech 45 domácích leteckých tras.

Ve Vietnamu se vyrábí v praxi osvědčené velmi kvalitní zdravotní pomůcky, které je možné koupit dokonce přímo u nás. Například  antibakteriální třívrstvé 100% bavlněné roušky s certifikátem ministerstva zdravotnictví Vietnamu, určené proti kapénkám, prachu a pylu v rozsahu ochrany 90-99%, které vyrábí přední vietnamská textilní a oděvní skupina Vinatex v Hanoji, nabízí v cenách 35 až 45 korun pražská obchodní společnost Eurovina, která je hlavní distributor pro výrobky Vinatex na evropském trhu. Výrobní skupina Vinatex vyrábí textil i pro Zara, HM i La Coste a také již dodala své antibakteriální roušky v počtu 10 milionů kusů do USA, stejné množství i do Japonska a 2 miliony roušek si nyní objednalo Německo.
Letos můžeme oslavit 70 let navázání vzájemných diplomatických vztahů s Vietnamem i další hospodářskou spoluprací.
 
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti
 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.