I VICEPREZIDENTKA USA NAVŠTÍVÍ VIETNAM

Po oficiálním jednání amerického ministra obrany Lloyda Austina 28. a 29. července ve Vietnamu, navštíví v srpnu 97,75 milionový Vietnam i viceprezidentka USA Kamala Harris. Jak oznámil Bílý dům cílem její plánované cesty je posílit vztahy a rozšířit hospodářskou spolupráci se dvěma asijskými partnery USA, s Vietnamem a Singapurem. 56letá Kaliforňanka Kamala Harris bude první viceprezidentkou USA, která navštíví Vietnam.
Dnešní rozvíjející se Vietnam je cílem mnoha významných návštěv státníků, politiků a podnikatelů z celého světa, což dokazuje opravdu velký zájem o tuto překrásnou perspektivní zemi mnoha našich přátel, kteří u nás v minulosti pracovali, nebo studovali (i naše vysoké školy) a mají nás opravdu moc rádi. Proto by vláda, zejména  ministerstvo průmyslu a obchodu i ministerstvo zahraničí ČR, měly věnovat Vietnamu daleko větší pozornost než dosud a aktivně mnohem více zlepšit vzájemnou hospodářskou spolupráci obou zemí. Jinak nám ve Vietnamu „ujede vlak“.
                                Marcel Winter
          Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.