VICEPREZIDENTKA USA KAMALA HARRIS JEDNÁ VE VIETNAMU

Viceprezidentka USA Kamala Harris přiletěla 24. srpna večer do Hanoje. Ve středu 25. srpna byla přijata a zahájila svá jednání s prezidentem Vietnamu Nguyen Xuan Phucem i s premiérem Vietnamu Pham Minh Chinhem a s viceprezidentkou Vietnamu Vo Thi Anh Xuan, která ji k návštěvě Vietnamu pozvala.
Od navázání diplomatických styků v roce 1995 se Vietnam a USA těší vzájemným prosperujícím a v posledních letech i komplexním partnerským vztahům. Partnerství s USA pomáhá Vietnamu k udržení míru v Jihočínském moři, protože brání další vojenské okupaci ostrovů a omezování plavby i rybolovu ze strany Číny.
USA již dodaly Vietnamu prostřednictvím systému COVAX, řízeného WHO (Světovou zdravotnickou organizací) a OSN, přes 5 milionů dávek americké vakcíny Moderna. Viceprezidentka USA Kamala Harris při svých jednáních v Hanoji oznámila, že USA ráno 25. srpna odeslaly Vietnamu 1 milion dávek vakcíny Pfizer. Do konce září mají ještě USA dodat Vietnamu 20 milionů dávek vakcíny Pfizer. Komplexní partnerství Vietnamu a USA zahrnuje i tuto velmi potřebnou zdravotnickou pomoc pro aktivní boj s koronavirem Covid-19 ve Vietnamu. A to je moc správné.
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.