VEŘEJNÉ OTÁZKY PRO VLÁDU ČR, ODESLANÉ PREMIÉROVI ČR

Jsou firmy v ČR dostatečně připravené na dohodu o volném obchodu EU s Vietnamem, která může začít platit již v únoru? Provedly si výrobní a exportní firmy u nás kvalitní průzkum vietnamského trhu? Spolupracuje česká ekonomická diplomacie s více jak tisíc Vietnamci, kteří u nás v minulosti vystudovali vysoké školy a nyní žijí ve Vietnamu? Vědí firmy v ČR o stovkách důležitých tendrů ve Vietnamu každoročně zveřejněných? Znají firmy v ČR vietnamské obchodní zvyklosti a zákony? Necháme se ve Vietnamu předhonit zeměmi EU a budeme pouze dodávat české výrobky firmám do EU a ty je budou reexportovat se svým ziskem do Vietnamu? Nechají si už konečně ministerští úředníci poradit lidmi z praxe s mnohaletými zkušenostmi z Vietnamu?
Odpovědi dá stav, který bude, až v únoru odsouhlasí Evropský parlament dohodu o volném obchodu EU s Vietnamem (EVFTA) a ta začne platit.
Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti
Vizionář roku 2012 v ČR
Nositel zlatých medailí z 16 mezinárodních veletrhů v Hanoji

 
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.