VELVYSLANECTVÍ VIETNAMU V ČR PŘEDALO MZV PROTESTNÍ NÓTU PROTI VÝROKŮM L. ZAORÁLKA

Velvyslanectví Vietnamu předalo 2. července MZV oficiální protestní nótu proti urážlivým a lživým výrokům předsedy zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR poslance Zaorálka, který označil stát Vietnam za organizovaný zločin a bezpečnostní riziko prvního řádu, ale také uvedl, že studentská víza jsou nejlepším nástrojem jak dostat zločince do ČR. Proti těmto výrokům poslance Zaorálka protestuje i naše celostátní Česko-vietnamská společnost a žádáme jeho veřejnou omluvu Vietnamu i Vietnamcům, protože se u nás nejlépe integrovali, studují zde již 63 let a i v současnosti patří mezi nejlepší absolventy základních, středních, ale zejména vysokých škol. Vietnamští studenti nikdy žádnými zločinci nebyli a nejsou. Protestní nótu velvyslanectví Vietnamu převzal na MZV vedoucí odboru Asie Martin Klepetko, který je bývalým velvyslancem ČR ve Vietnamu.
                                                                         Marcel Winter
                                           Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti
Celostátní deník Haló noviny publikoval článek o nótě proti výrokům Lubomíra Zaorálka proti Vietnamcům i Vietnamu.

Nóta proti výrokům Lubomíra Zaorálka

Oficiální protestní nótu »proti urážlivým a lživým výrokům předsedy zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR poslance Lubomíra Zaorálka (ČSSD), který označil stát Vietnam za organizovaný zločin a bezpečnostní riziko«, předalo Velvyslanectví VSR v Praze Ministerstvu zahraničních věcí ČR.

Vietnamští studenti patří mezi nejlepší absolventy všech typů škol. FOTO – archiv Česko-vietnamské společnosti

Naší redakci to sdělil tiskový mluvčí a čestný předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter. Zaorálek během jednání sněmovního zahraničního výboru také uvedl, že studentská víza jsou nejlepším nástrojem, »jak dostat zločince do ČR«. O tom, co vše padlo na jednání výboru, jsme v Haló novinách před krátkým časem informovali.

»Proti těmto výrokům poslance Zaorálka protestuje i naše celostátní Česko-vietnamská společnost a žádáme jeho veřejnou omluvu Vietnamu i Vietnamcům, protože se u nás nejlépe integrovali, studují zde již 63 let a i v současnosti patří mezi nejlepší absolventy základních, středních, ale zejména vysokých škol. Vietnamští studenti nikdy žádnými zločinci nebyli a nejsou,« uvedl Winter. Podle jeho sdělení protestní nótu převzal na MZV vedoucí odboru Asie Martin Klepetko, který je bývalým velvyslancem ČR ve Vietnamu.(mh)

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.