VE VIETNAMU ZAČÍNÁ 13. NÁRODNÍ KONGRES KS VIETNAMU

V Hanoji se od 25. ledna do 2. února koná 13. Národní kongres Komunistické strany (KS) Vietnamu. Je o něj velký zájem, což dokazuje přítomnost zátupců více jak 200 sdělovacích prostředků z celého světa. Přítomen bude i redaktor deníku Haló noviny z České republiky.
Dne 25. ledna se probíhá přípravné zasedání, které přijme pracovní řád kongresu. Samotné jednání kongresu proběhne od 26. ledna do 2. února a zúčastní se jej 1587 delegátů zastupujících více jak 5,1 milionů členů strany v 97,75 milionovém Vietnamu.

Já osobně se z ČR domnívám, že hlavním závěrečným usnesením kongresu musí být cíl, aby strana byla stranou pro lidi. Nynější 13. kongres KS Vietnamu musí podpořit ekonomické, hospodářské i sociální reformy, urychlit modernizaci průmyslu, technickou revoluci 4,0 a stát se novým milníkem strany i celého národa pro co nejlepší perspektivu celého Vietnamu.
Mám Vietnamce moc rád, snažím se jim u nás v České republice pomáhat a díky svým 48 návštěvám Vietnamu jsem si zamiloval tuto překrásnou zemi s mnoha našimi přáteli. Proto z celého srdce přeji všem lidem ve Vietnamu co nejlepší, strašně moc krásnou a vždy mírovou budoucnost!
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti
 
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.