Soutěž Miss Grand International

Úspěch vietnamské missky

Na světě je několik mezinárodních soutěží ženské krásy, takže normální čtenář, který nesleduje přímo rubriky s touto tématikou, mnohdy ani nemá přehled o těchto soutěžích. Jednou z takových soutěží je soutěž Miss Grand International, kterou v roce 2013 založil významný thajský televizní konferenciér a producent Nawat Itsaragrisil. Soutěž je určena pro dívky a ženy ve věku 18 až 27 let, dívky musí být svobodné a bezdětné.

Ačkoliv dle roku založení je patrné, že tato soutěž trvá teprve několik let, od roku 2015 se jí zúčastňují i zástupkyně České republiky, z nichž Nikola Uhlířová v roce 2017 se umístila ve finále na 5. místě. Shodou okolností tento ročník soutěže se konal na vietnamském ostrově Phu Quoc.

Soutěže se zúčastňují zástupkyně i takových významných zemí, jejichž dívky získávají přední umístění na různých soutěžích ženské krásy, jako například z Indie, Filipín, Portorika, Spojených států, Venezuely, Brazílie, ale i třeba Francie, Německa, Španělska, Švédska, Itálie, Kanady, Ruska, Portugalska, Holandska, Belgie, Austrálie, Thajska, Indonésie či Japonska. Soutěže se ale zúčastňují i dívky z Angoly, Argentiny, Kambodže, Kolumbie, Kuby, Indonésie, Malajsie, Mexika, Myanmaru – Barmy, Nikaragui, Laosu, Vietnamu a celé řady dalších zemí. Velká Británie mívá na soutěži vždy zástupkyni jedné ze svých 4 zemí, ze které se ostrovní království skládá. Letos to byla zástupkyně Severního Irska. Finále se konalo v rozmezí několika dnů koncem listopadu a začátkem prosince 2021 v Thajsku.

Vietnamský tisk oznámil, že letošní soutěž Miss Grand International vyhrála vietnamská dívka Nguyen Thúc Thuy Tien (ročník 1998). Její krásu můžete posoudit dle fotografií, převzatých z deníků Lao Ðong a Thieu Nien.

Podle deníků Nhan Dan, Lao Ðong a Thieu Nien a podle www.missgrandinternational.com

zpracoval Ing. Jiří Homola

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.