PRVNÍ PŘÍMÝ KONTEJNEROVÝ VLAK Z VIETNAMU DO EU

Společnost Vietnam Railways (Ratraco) zahájila přímou železniční kontejnerovou dopravu do Belgie. První nákladní vlak s 23 kontejnery o velikosti 40 stop, obsahující textil i kožené zboží a obuv, odjel 20. července ze železniční stanice Yen Vien v Hanoji a míří do železniční stanice města Liege v Belgii. Během cesty vlak zastaví ve městě Zhenzhou v čínské provincii Henan a napojí se na asijsko-evropský vlak. Z belgického města Liege budou kontejnery přepraveny po silnici do cílové stanice, kterou je Rotterdam v Nizozemsku.
Ratraco zatím plánuje osm těchto cest za měsíc, s dobou každé celé přepravy 25 až 27 dní. Druhý přímý nákladní kontejnerový vlak odjede z Hanoje do Liege v Belgii 27. července, tentokrát s vietnamskými elektronickými výrobky a třetí 3. srpna. Přímá železniční nákladní doprava kontejnerů je nejen rychlejší a levnější než lodní, ale navíc je i více ekologická. Otevření přímé nákladní železniční kontejnerové dopravy z Vietnamu do Evropy velmi posiluje a zjednodušuje obchody mezi EU a Vietnamem, v rámci využití platné dohody o volném obchodu EVFTA, která snížila a dokonce postupně vzájemně ruší dovozní cla. 
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.