PŘÍMÉ LETY DO VIETNAMU OD 29. BŘEZNA

Vietnamská letecká společnost Bamboo Airways zahájila 5. února prodej letenek pro přímé lety z Prahy do Hanoje a zpět, které začnou 29. března. Nejdříve se bude létat dvakrát týdně, ve středu a v neděli, letadly Boeing Dreamliner 787-9, určených pro 298 cestujících. Pražská kancelář Eurovina Travel nabízí letenku Praha-Hanoj-Praha již za 16 500,- Kč. Odlet z Prahy bude v 18,05 hodin a přílet do Hanoje druhý den v 10,30 hodin tamního času, doba letu činí 10,30 hodin. Z Hanoje se bude odlétat v 9,20 hodin a přílet do Prahy je plánovaný na 16,00 hodin, doba letu 11,40 hodin.
Splní se tak můj životní sen, mé velké mnohaleté přání, potřebné první přímé letecké spojení ČR s Vietnamem. Při svých 48 cestách letadlem do Vietnamu a zpět jsem poznal všechny „slasti“ dosavadního přestupování ve Frankfurtu, Paříži, Londýně, Moskvě i v Hongkongu, které zahrnovaly také dvakrát rozbitý kufr a doručený šestkrát až druhý i dvakrát dokonce až třetí den po příletu. Navíc celková doba letu i s čekáním na přestup se pohybovala většinou 18 hodin a letenky byly díky přestupu mnohem dražší.
Evropský parlament bude tento měsíc schvalovat dohodu o volném obchodu EU s Vietnamem (EVFTA), která byla loni 30. června podepsána v Hanoji a protože ihned po jejím schválení nabude platnosti, což bude znamenat velké vzájemné snížení cel, tak určitě naši exportéři tuto přímou leteckou linku uvítají. Téměř 97 milionový Vietnam sníží 65% dovozního cla na zboží z EU, tedy i od nás, což by rozhodně měli naši výrobci rychle využít. Vietnam navíc předsedá ASEAN (Sdružení zemi Jihovýchodní Asie), kde žije celkem přes 650 milionů obyvatel.
Našim turistům překrásný Vietnam doporučuji a zejména dětem i seniorům bude přímá letecká linka vyhovovat. Vidět Vietnam na vlastní oči a poznat tuto zemi úsměvů, památek, výborné gastronomie, písčitých pláží u nádherného moře, ale také mnoha vietnamských přátel, kteří u nás v minulosti studovali nebo pracovali, rozhodně stojí za to!
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.