PŘÍLEŽITOST PRO VÝROBCE A EXPORTÉRY NÁŘADÍ NA VELETRHU VE VIETNAMU

Letos od 4. do 7. prosince v Hočiminově Městě a příští rok od 18. do 20. června v Hanoji se koná mezinárodní veletrh HARDWARE & HAND TOOLS EXPO. Na tomto populárním prodejním vietnamském veletrhu nářadí a nástrojů se mohou prezentovat výrobci a exportéři s ručním a pneumatickým i elektrickým nářadím, ale také zde mohou nabídnout a prodat své vystavené svářečky, kompresory, spojovací prvky včetně šroubů, zámky a klíče, kuchyňské a zahrádkářské i údržbářské pomůcky, ale také i bezpečnostní zařízení. Nejkvalitnější teritoriální marketing se dělá na veletrhu! Pouze na specializovaném prodejním veletrhu získáte aktuální informace o vaší konkurenci v daném teritoriu a také o prodejních cenách konkurenčních výrobků. Získáte také cenné připomínky a dotazy zájemců. Loni tento veletrh navštívilo 13 056 návštěvníků a vystavovalo na něm 300 firem ve 350 stáncích.

Rád poskytnu zájemcům kontakt přímo na správu tohoto veletrhu a v případě zájmu i mé dosavadní cenné praktické zkušenosti z účasti na 16 největších mezinárodních veletrzích v Hanoji, na kterých jsem vždy za svoji expozici nebo pavilon získal nejvyšší ocenění zlatou medailí, což se dosud nikomu jinému z ČR nebo EU ve Vietnamu nepodařilo. Doporučuji prezentaci ve Vietnamu, ve velmi perspektivní a rozvíjející se zemi, kde žije přes 206 000 našich česky nebo slovensky hovořících přátel, kteří u nás v minulosti studovali (přes tisíc naše vysoké školy), nebo v mnoha podnicích pracovali.
Vietnam bude od 1. ledna 2020 předsedat sdružení zemí ASEAN, které má 600 milionový trh. Příští rok také začne realizace smlouvy EU s Vietnamem o volném obchodu (EVFTA), jenž byla podepsána letos 30. června v Hanoji, která může díky odbourání cel pomoci našemu exportu i vzájemné kooperaci a k výhodné obchodní spolupráci českých i vietnamských výrobců. Protože Vietnam je první a jedinou asijskou zemí se kterou EU dohodu o volném obchodu podepsala, stal se skutečně pro nás bránou do Asie.
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.