PREMIÉR BABIŠ CHCE V SRPNU PRACOVNĚ NAVŠTÍVIT VIETNAM

Premiér Ing. Andrej Babiš chce o vládních prázdninách na začátku srpna pracovně navštívit Vietnam. „Přesvědčili mne naši vývozci tak, že pravděpodobně vykonám návštěvu Vietnamu, kde mám přátelský vztah s bývalým premiérem Nguyen Xuan Phúcem, který je nyní stávajícím prezidentem„, sdělil premiér Babiš. Přibližně stomilionová země je podle něj pro české vývozce obrovským trhem.
Naprosto souhlasím a přeji mu hodně úspěchů v překrásné zemi mnoha našich přátel, kteří u nás v minuosti vystudovali střední a vysoké školy, nebo pracovali. Například profesor Vuong Dinh Hue, který složil letos 31. března přísahu a stal se předsedou Národního shromáždění Vietnamu, tak úspěšně studoval v letech 1986-1990 v bývalém Československu, na Vysoké škole ekonomické v Bratislavě.

Při svých 48 návštěvách Vietnamu a při účasti na 16 největších mezinárodních obchodních i průmyslových veletrzích v Hanoji, na kterých jsem získal za svoji expozici nebo pavilon vždy ocenění zlatou medailí, ale také při výstavbě továrny na ekologická biohnojiva v Hai Duong jsem poznal, že Vietnam je pro naše výrobce, vývozce, ale také i pro dovozce,  investory, nebo zájemce o kooperaci, skutečnou branou do Asie. Zejména nyní, když od loňského srpna platí dohoda o volném obchodu EU a Vietnamu (EVFTA), díky které mnoho dovozních cel bylo značně sníženo a některá dokonce byla zrušena.
Všem našim podnikatelům přeji získat v dnešním Vietnamu co nejméně nezávazných memorand, ale naopak co nejvíce konkrétních solidních kontraktů. Vážení podnikatelé zajímající se o 98 milionový vietnamský trh, nechte si včas poradit od lidí s teritoriální marketingovou praxí a s již vybudovanými osobními přátelskými konexemi ve Vietnamu, ale vůbec nikdy neposlouchejte teoretické bláboly různých „slibotechen“. Vietnam se velmi rychle rozvíjí, což dokazují přímé zahraniční investice, které dosáhly v prvních čtyřech měsících letošního roku 12,25 miliard USD (amerických dolarů).
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.