Pietní akce k uctění památky padlých 64 námořníků bránící ostrov GAC MA před čínskou agresí.

Bylo nám velkou ctí zúčastnit se 14.března 2018  Pietní akce k uctění památky před 30-ti lety padlých hrdinných vietnamských námořníků. Za ČVS se  obřadu spolu se mnou zúčastnil čestný předseda pan Marcel Winter a výkonný místopředseda pan Jiří Hruška.

Bylo mi ctí jménem naší ČVS přednést pozdravný smuteční projev, kde jsem vyjádřil soustrast rodinám padlých vojáků,  podporu naší organizace zachování celistvosti VSR a kde jsem odsoudil tuto čínskou agresi.

PaedDr. Miloš Kusý

předseda ČVS

Připomínáme vzpomínku na hrdinské mučedníky Gó Ma v České republice

Podle tiskového zpravodaje VNA v České republice se 14. března (v místním čase) v hlavním městě Prahy uskutečnilo slavnostní připomínka hrdinů mučedníků během bitvy u Gac Ma (14. března 1988).

Státem příbuzných ve vietnamské komunitě a českým přátelům se zúčastnilo pamětní služby. Program pořádá buddhistické sdružení, svaz žen, bratrstvo pro vlasti a další organizace vietnamské komunity v České republice.

pamětní obřad se koná v slavnostní atmosféře, s pamětními činnostmi, vděčný za hrdinské mučedníky, kteří se obětovali, aby chránili svrchovanost ostrova.

Pan Nguyen Dinh Hoi, vedoucí organizační rady a veterán z války, se dotýkal historie události Gò Ma, zdůrazňujících ducha boje a hrdinnou oběť vojáků v bitvě. stejně jako v boji za ochranu svrchovanosti mořských ostrovů v zemi. Hoi potvrdil, že pamětní ceremonie se konala 14. března tohoto roku, stejně jako v posledních letech v České republice vděčností a vyjádřila hlubokou vděčnost vojákům, kteří obětovali za vlasti. mořský ostrov domů. Přestože bydlí daleko od domova, on a členové organizačního výboru a jeho příbuzní ve vietnamské komunitě v České republice jsou vždy připoutáni k vlasti, k událostem v zemi.

Ctihodný Thich Thien Tri, centrální patriarcha buddhistické asociace Vietnamu v České republice, předsedal velkému odpuštění ducha mučedníků mučedních ostrovů. V dharmě, Ctihodný, sdílel emocionální vzpomínky na jeho výlet do Truong Sa a jeho pocity k duchovnímu území země. Ctihodný císař zdůraznil, že ceremoniál připomínání hrdinského ducha ostrovních hrdinů ve vietnamské komunitě v České republice v souladu s morální odměnou národa. Ctihodní a účastníci také provedli modlitby buddhistického nadmundánu, jako je modlitba, svitání svíček … modlit se za ducha hrdinů mučedníků uniknout, země míru.

ástupci Společenství a čeští přátelé vyjádřili vděčnost padlým vojákům za svrchovanost Svatého ostrova. Pan Milos Kusy, předseda Česko-vietnamské asociace, sdílel s lidmi v komunitě události Gò Ma. Kusy tvrdil, že Česko-vietnamská asociace byla a bude i nadále podporovat boj Vietnamu za námořní a ostrovní svrchovanost.

v rámci ceremonie se také konal zábavní program s tématem „Mořský ostrov v srdcích dětí daleko“. Písně o lásce k venkově, mořskému ostrově a pocitům pro vojáky, jako jsou „For Truong Sa, Hoang Sa“, „Matka Gau Ma“, „Takřka Spratly“, „Květinová barva červená“ se dotkla zpěváků a příbuzných. Organizátoři také nadále darují „Za ostrovní moře“, aby stavěli domy vděčnosti příbuzným mučedníků.

Během pamětního programu se uskutečnily dokumentární a mapové výstavy, které dokumentovaly suverenitu Vietnamu nad Jihočínským mořem a podílely se na obraně suverenity. vietnamské komunity v České republice. Účastníci podepsali petici zaslanou Evropskému parlamentu a odvolání čínskému velvyslanci v České republice a protestovali a požadovali, aby Čína ukončila své aktivity na zvýšení napětí v Jihočínském moři. Žádácí Čína, aby dodržovala mezinárodní právo a podepsala dokumenty, které řeší spory v Jihočínském moři mírovými prostředky.

Hong Tam-Cong Thuan (P / V VNA v České republice)

Podpíše Dopis doporučení Evropskému parlamentu a odvolání na čínské velvyslanectví v České republice na téma Jihočínské moře. Foto: Nguyen Hong Tam (P / V VNA v České republice)

hich Thien Tri, Centrální buddhistické sdružení buddhistické asociace ve Francii na slavnostním ceremoniálu. Foto: Hong Tam (P / V VNA)

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.