I ČESKÉ OBČANY TRÁPÍ ZASTAVENÍ VYDÁVÁNÍ VÍZ PRO VIETNAMCE!

Vážený pane čestný  předsedo,
obracím se na Vás s dotazem, i když nevím, jestli mi budete moci odpovědět to, co bych ráda slyšela.
Jedná se mi o téměř nemožnost udělení víz pro krátkodobé návštěvy naší republiky vietnamským občanům. Zkusím stručně nastínit oč mi jde.
Před více než 30 lety, v rámci pomoci VSR, se vyučili a následně pracovali v našem podniku Vagónka mladí vietnamští chlapci. Po několika letech pak naši vlast opustili, žili a pracovali ve Vietnamu a založili si tam své rodiny. Dnes, v době internetu ( hlavně fb ) se po mnoha letech opět „setkali“  se svými bývalými českými přáteli. Někteří by se rádi přijeli podívat k nám, navštívit své přátelé i město, ve kterém prožili svá krásná mladá léta. Ale, bohužel, nemohou ! Právě kvůli neudělení viz.

Příčinou snad má být obava, aby tady nezůstali. Přitom se jedná většinou o lidi dnes už důchodového a nebo krátce předdůchodového věku, kteří už mají v e Vietna mu své kořeny, rodiny i majetky.
Nelze tomuto neutěšenému stavu nějak napomoci ?  A nebo nedojde v brzké budoucnosti k nějakému obratu anebo alespoň ke zlepšení ? Nevím, zda to není zbytečný dotaz zvláště nyní, kdy vláda rozhodla o dočasném pozastavení žádosti o dlouhodobá víza. Určitě  Vaše  Česko-vietnamská společnost dělá maximum pro to, aby vláda své rozhodnutí brzy přehodnotila.
Vážený pane předsedo, přeji Vám ve Vaši práci a to nejem na tomto úseku, hodně štěstí a úspěchů.
Dostálová Miroslava
Studénka

Vážená paní,

bohužel v současné době se vydávají víza jen za účelem sloučení rodiny, vše ostatní vláda zastavila. Informace o našem protestu i důkazy jeho nesmyslnosti najdete na www.cvs-praha.cz, nebo na mém FB www.facebook.com/MarcelWinter.
My bojujeme veřejně za nápravu. Ke zlepšení dojde, když nás poslanci a senátoři podpoří a vláda své rozhodnutí změní.
Se srdečným pozdravem:
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Vážený a milý pane předsedo,

velmi Vám děkuji za rychlou odpověď. Našla jsem ji až dnes ráno, proto se omlouvám za mou pozdější reakci. Děkuji taky za odkazy, na které se moc ráda podívám. Uvažuji o tom, že bych, byť jen jako řadová občanka, napsala e-mail našim poslancům ČP. Skoro mám chuť napsat i panu Babišovi !  Vím, že to je jenom kapička v moři, ale neumím být v klidu, když se jedná o nespravedlivé, zbytečné a jak sám píšete i nesmyslné nařízení !

Vážený pane předsedo, velmi si vážím vaší práce v oblasti čs –  vietnamských vztahů. Jste hodný člověk s velkým česko vietnamským srdcem !

Mějte se moc hezky, přeji Vám hodně síly a pevné nervy !

Dostálová.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Miloš Kusý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.